| yonel321 a întrebat:

[scuzati categoria dar chiar am nevoie de ajutor] din cauza ca am spart niste cosuri mai demult, acum am niste puncte rosii care ma tot enerveaza ca imi fac tenul urat+ca am si pistrui si imi arata tenul foarte urat.azi am incercat: am luat sapunu l-am frecat in maini si a facut clabuc mult pe care l-am pus pe fata si l-am lasat 5 minute, dupa care sa uscat si mi-am spalat fata. e corect cum procedez? ma va ajuta aceasta "schema" cu sapunul sa scap de acnee? daca nu, atunci spuneti-mi solutii care sa le prepar in casa ca sa-mi treaca petele rosi dupa fata, poate si pistrui. dau funda daca ma ajutati! si vreau ca metodele care mi le spuneti sa fiti siguri ca ma ajuta! multumesc!

1 răspuns:
| keikop119 a răspuns:

Buna! Sincer vorbind,nu stiu nici un remediu de facut in casa,dar daca tu chiar iti doresti sa scapi de cosuri,strangeti banuti si cumparati ivyssplant! Prietena mea avea fata plina de cosuri si de semne de la cosurile stoarse si crede-ma ca dupa un an de ivyssplant nu mai avea nimic pe fata! Dar daca vrei sa ai o piele perfecta (cum a reusit ea sa aiba), trebuie sa te speli de doua ori pe fata pe zi(fara sapun, acesta usuca tenul) si un regim usor:multe fructe+multa apa+mancare normala. Sper ca te-am ajuta.PWP