| gege12321v a întrebat:

Acum 4 zile s-a întâmplat ceva și m-am panicat, am inceput sa plâng dintr-o data și nu mai aveam aer (am și astm și nu aveam inhalatorul la mine). M-am trezit repede! De o săptămână am probleme cu rinichii și acum 2 seri când mă duceam la baie am aflat că mă dureau amândoi(simțind la acel moment că doar 1 rinichi e afectat) și când m-am întors în camera am avut o criza de astm și am folosit inhalatorul! Ieri am sunat la ambulanță că nu mai puteam de dureri și febră din cauza lor, iar in ambulanta mi s-a tăiat respirația! Doctora de acolo a spus că s-ar putea sa am atacuri de panica! De atunci nu am mai avut nimic, însă am rămas cu niste tăieturi de respirație, că nu știu cum să le spun (știți atunci când plâng copiii și trag aer repede și treptat, nu știu să mă exprim). Chestia e că nu știu ce sunt și de ce mi se întâmplă, acum sunt acasă sub tratament pentru infecție urinară, dar mă sperie că respir așa, știți cumva de ce se întâmplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, știu.
Dar nu cred că ai vrea să afli, căci dacă ai afla, ți s-ar tăia respirația.

| gege12321v explică (pentru sadrian46):

? ok asta e buna, dar chiar as vrea sa aflu

| adeluna a răspuns:

Pare ca ai avut un soc. Vorbeste cu cineva despre ce ti s-a intamplat acum 4 zile, daca e ceva prea intim sa povestesti aici