| Marc162309 a întrebat:

Scuze pentru categorie dar asta e cea mai populata Buna, nu mai stiu cum sa mai imi gasesc o iubita/prietena am incercat si pe Fb si in viata reala. Dar pe Fb vb cu ele dar de la buna ma opresc nu mai stiu ce sa spun. Imi dati niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| lilianaadelina a răspuns:

Incearca sa fii detasat si sa te bagi mai bine in vorba, sa gasesti subiecte comune pe care sa le abordati

| Marc162309 explică (pentru lilianaadelina):

Asta e treaba ca eu data nu o cunosc, vreau sa fac sa o cunosc

Răspuns Apreciat de Editori
| UnTipObisnuit a răspuns:

In principal, ca sa tii o discutie in miscare trebuie sa fii bine informat, dar ai grija.

De exemplu eu mi-am facut o mica "reputatie" de tipul ala ce stie mai tot, ala desteptu si nu prea am cu cine vorbi despre asta.

Informeaza-te despre anumite subiecte, chestii interesante (ai grija la sursa) cu care sa poti intretine o discutie, dar daca fortezi aceste discutii, unde se va vedea, nu vei arata prea bine.

Trebuie sa vorbesti natural si, mentionat anterior, putin detasat daca nu cu un accent de slaba superioritate ca sa iti creezi un status.

Incearca sa citesti niste reguli ale comunicarii, sunt librarii (online / fizice) sau carti pdf de unde iti poti procura astfel de informatii.

Totusi iti sugerez sa nu cauti o relatie. Una ar trebui sa vina natural si mai ales daca esti sub 18 ani (nu iti stiu varsta, zic in cazul in care esti -18) nu prea merita sa cauti o relatie.

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai? Si fa-ne o descriere sumara a ta, ca sa ne dam seama daca este ceva in neregula cu tine.