| anonim_4396 a întrebat:

Se compara placerea masturbarii cu cea a actului sexual?
Sau orgasmul clitoridian de cel vaginal?

Simti mult mai multa placere?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie stiut faptul ca prin masturbare se ajunge de multe ori la orgasm dar depinde de fiecare in parte, nimic nu se compara cu dragostea care amplifica extrem creierul desi sexul cand iubesti o persoana e orgasmul cel mai inalt posibil pentru ca amplifica tot creierul miliarde de neuroni

| Emilian65 a răspuns:

Nu! Placerea sexului este mult mai mare, decat placerea masturbarii.

| Alcyon a răspuns:

Normal ca e mai placut sa ai orgasm in timpul actului sexual. Si nu e vorba neaparat de placere. Poti sa ai orgasme intense si prin alt gen de sex, nu numai vaginal. Dar n-ai aceeasi satisfactie. E ceva artificial, natura ne-a construit pentru act sexual vaginal, nu pentru alte comedii.

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa itelegi ca nu exista comparatie cu actul sexual. Masturbarea e oki, dar placerea maxima o ao numai cand faci sex.Ma refer la Orgasme multiple si placere pe care nu o poti obtine altfel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are cum sa se compare, cand faci se/dragoste este altceva, partenerul te imbratiseaza, te saruta, te mangaie, ai alte placeri decat al unei singuri atingeri, al unei singuri maini.Sunt femei intre femei, fiecare cu placerea ei, nu de multe ori am intalnit femei care, atunci cand intretineam relatii sexuale, isi ducea mana la clitoris sa-si provoace placere

| Sorinacio a răspuns:

Wow.

| Selima a răspuns:

Masturbarea e ca o mica prajitura tongue vrei mai mult laughing) prin masturbare ajungi mai repede la orgasm dar e mai putin intens. Hmmm orgasmul vaginal e mult mai intens dar din pacate nu toate femeile il au, sau il au dar nu cu toti partenerii, iar cel clitoridian - daca nu e insotit de sex in acelasi timp e scut si intens, daca e insotit de sex - lung si intens iar continuarea sexului dupa orgasmul clitoridian e ca si cum amplifici placerea de zeci de ori

| RAY a răspuns (pentru Selima):

Indiferent de sex cu cat intensitatea creste, exictatia creste cu atat si orgasmul creste

| NswSzk3z a răspuns:

Maturbarea nu ar trebui sa fie facut decat dupa primul act sexual.Placerea sexului este mai mare.

| MYHAELLA32 a răspuns:

Placerea maxima este sexul!
Orgasmul vaginal e si el placut!