| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca o fata sa faca vreo dereglare hormonala daca se masturbeaza? Sau daca o face in timpul pubertatii pot aparea mai tarziu probleme?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Dereglare hormonala nu.
Da, pot aparea mai tarziu probleme, insa nu de natura medicala, ci morala. Daca foloseste coada de la matura, pot fi si de natura medicala.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Se poate ca o fata sa faca vreo dereglare hormonala daca se masturbeaza?
Raspunsul este : NU Dereglarea hormonala se produce in peste 95% din cazuri din motive medicale.
2,) Sau daca o face in timpul pubertatii pot aparea mai tarziu probleme?
Raspunsul este : NU. In niciun caz. Bineinteles ca numai daca ai creierul neafectat (psihic sau moral rolling on the floor ) si ai macar 1 neuron si o circumvolutiune... in stare de activitate. big grin
Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu se poate.

| Anca32 a răspuns:

Ba da poți sa faci dereglare hormonala prietena mea a pățit ca nu i-a mai venit menstruația din cauza asta i s-a dat peste cap tot

| mihai69 a răspuns (pentru Anca32):

Și i-a spus ei un medic că fix din cauza masturbării nu mai are ciclul regulat?!? Pe bune?!?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai69):

Aceasta doamna @Anca32 prin cele cateva raspunsuri date pana acum, se pare ca doreste sa o eclipseze pe ''eminenta kknie'' a acestui site, celebra... @AnaMaria50 rolling on the floor rolling on the floor

| mihai69 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum poți vorbi așa despre „Camionul zilei"?!? ce uoameni dom'le...

| Anca32 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu nu vreau sa eclipsez pe nimeni faptul ca am mai multe cunoștințe nu înseamnă că vreau să iau "fata" cuiva". Comentariul tău este irelevant si fără noima dar chiar nu trebuie sa dau explicații deloc

| Anca32 a răspuns (pentru mihai69):

Razi sau nu da asa i-a spus și femeia este medic ginecolog șef nu vreo inculta.Da din cauza masturbării poți sa ajungi și infertila ca femeie nu doar cu dereglări hormonale. Zi buna sănătate

| doctorandus a răspuns (pentru Anca32):

Si medicii ginecologi sefi se pot ticni, diploma nu le garanteaza imunitate la asta.

Doar pe video cat s-a masturbat Jenna Jameson si tot n-a ramas sterila.

| Anca32 a răspuns (pentru doctorandus):

Corect dar nu uita ca organismul uman difera de la om la om

| doctorandus a răspuns (pentru Anca32):

Ca a ramas sterila de la o infectie, asta inteleg.

Dar ca a ramas sterila de la masturbare (fara infectie), asta e ticneala.