| GabrielaRoxana0000 a întrebat:

Se poate excita un barbat dintr-un sarut? Ca prietenul meu uneori geme de la un simplu sarut.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, mai ales in cazul unei compatibilitati gustative foarte bune intre cei doi - pentru ca nu orice gura are gust fain, din cele mai varii motive!
Excitatia este secundara, mai ales in cazul unui sarut prelungit si al preexistentei unei relatii foarte ok, bazate si pe o afectiune reciproca reala si consistenta!
Dar, mai poate exista si in cazuri aleatorii, din pur hazard, cand 2 indivizi se saruta pentru prima oara.
E o senzatie super, daca ai noroc, altfel, nu mai ai chef de nimic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se poate excita mai ales ca in acel moment exista un contact real cu un factor excitant. In foarte multe cazuri excitatia poate fi produsa chiar si doar de anumite sunete asociate sexului, pe fondul unei imaginatii mai "bogate", sau a excitatiei vizuale provocata de simpla urmarire a unor scene sexuale. Deci in cazul unui contact real cum ar fi un sarut sau o mangaiere a unei anumite zone a corpului, cu atat mai mult. Ar fi indicat sa-i permiti/oferi mai mult pentru a nu-l mai chinui pe sarmanul iubitel. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Da, se poate excita.

| Mussette a răspuns:

laughing Se poate excita. Dar s-a uitat prea mult la filme porno de geme de la un sarut sau o fi obosit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles! Mai ales daca n-a mai fost sarutat pasional sau poate pur si simplu nu prea a fost sarutat sau poate il excita felul in care il saruti tu, dar da, se poate!

| madaly a răspuns:

Da, clar se poate excita.

| SorinMiron a răspuns:

Se poate fiindcă buzele sunt zone erogene.

| RuneS a răspuns:

Simplu si concret, Da!