| dydyyyy a întrebat:

Se poate face anestezie totala cand faci avort si daca da in ce clinica din bucuresti si cam cat ar costa.va rog din suflet sa imi raspundeti

2 răspunsuri:
| adryana_6040 a răspuns:

Preţul unui avort diferă în funcţie de clinică, tipul de avort ales - chiuretaj sau aspiraţie - tipul anesteziei - generală sau locală - şi vârsta sarcinii – dacă este mai înaintată tariful e mai mare

Cât costă un avort la clinicile private din Bucureşti

La clinica Sanador, o întrerupere de sarcină la cerere, în trimestrul I, deci până în 12 săptămâni, costă 700 de lei.

La clinica ginecologică Gynecoland, un avort la cerere prin chiuretaj costă 580 de lei, la care se adaugă preţul anesteziei. Pentru o anestezie locală plăteşti 100 de lei, iar una generală costă 300 de lei.

La clinica Elite plăteşti 400 de lei pentru un chiuretaj cu anestezie locală, 450 de lei pentru un avort prin aspiraţie cu anestezie locală şi 700 de lei pentru un avort prin aspiraţie cu anestezie generală.

La cabinetul Femina din Bucureşti, preţul unui avort depinde de vârsta gestaţională. Până în opt săptămâni un avort costă 300 de lei, iar între 9 şi 12 săptămâni preţul este de 400 lei.

Răspuns utilizator avertizat