| madutzzza a întrebat:

Simt ceva daca fac avort si medicul ginecolog imi face anestezie totala?

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

O sa te simti dupa foarte rau. Plus ca de la anestezie totala poti muri (nu glumesc). De la avort risti infertilitate(nu o sa mai poti face copii), si infectii, hemoragii de la care de asemenea poti muri. Te joci cu viata ta! Informatii despre avort gasesti la: http://www.avort.ro/marturii.php sau http://iwka.files.wordpress.com/2008/09/abortion_22_weeks01.jpg

10 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Daca iti face anestezie totala ce poti sa mai simti?

| Irina a răspuns:

Anestezia totala are efect si asupra psihicului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti muri sau poti muri, asta vei simti.Fie ca vei muri si cu trupul, fie vei muri doar cu sufletul, dar vei trai viata ca un cosmar.Nu risca, ai doar de pierdut si nimic de castigat. Poate parintii sau sotul te vor condamna vrand sa-l pastrezi, dar mai bine decat sa te condamne Dumnezeu. O sa ai multe necazuri dupa, ma uita la femeile din jurul meu care au facut asta/mama, bunicile, prietenile/ si sunt tare triste, desi au mai nascut apoi, ele, saracele, nu mai au liniste interioara si sunt bolnave mereu.Eu sunt casatorita si daca vrei, mi-l poti lasa mie dupa ce in nasti.Trebuie sa lupti pentru asta.Si nu te lasa influentata de cele care au facut avort si zic ca nu au nimic, le este adormita constiinta, de aceea. Dar pacatul se poate rasfrange asupra celorlalti din familia ta. E greu, dar lupta! Sa ne anunti ce ai facut si cum te simti dupa ce ai luat decizia finala.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simti absolut nimic si dureaza putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 17 ani si am facut intrerupere sh anestezie generala sh mai grav a fost ca aveam 3 luni...si totusi,, eu"nu am murit dar...intreruperea tine aprox 6 min nu simti absolut nimic, cant o sa te trezesti o sa te doara foarte putin burtik, e ca in prima zi de menstruatie, asa ca dupe cu incredere... dar de alta data sa ne fie invatatura de minte, uite eu sh acum sunt sokta sh ma tot intreb km de am putut sa fac asa ceva...eu care eram impotriva avorturilorcryingsadsadsadcryingsad:...in fine toate sunt trecatoare dar in sufletul nostru numai dmnz stie ce e... pup la u sh fii curajoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pacat sa faci anestezie totala doar pentru un avort.Este foarte grea aceasta incercare sa stii. Nu-ti recomand, asa ca de la femeie la femeie vorbind. O anestezie locala iti va fi de ajuns.Succes si sa treci cu bine peste asta. PS:iti doresc sa ai parte de cat mai putine experiente de acest gen.ANA.

| madutzzza explică:

Sambata fac.stii care este toata chestia sunt minora am doar 17 ani si nu e timpu pentru un copil...am ramas din intamplare... mie greu d nu am c s fk.

| madutzzza explică:

Mersi mult pentru mesaj fata anonima... a fost exact cum mi-ai scris u...ma simt foarte prost acum.chestia cea mai rea este ca in fiecare seara visez copii...imi doresc un copil dar...acum nu este timpul. te pup :*:*

| alice555 a răspuns:

Vreau sa intreb si eu ceva pe rozalia pe cea anonima care spune ca mori...ce facultate ati terminat medicina?! nu va mai dati cu parerea, medicul i-a spus ce anume trebuie sa faca si de ce si ce anume e mai bine pentru ea! si poate ca stie si de ce anume a hotarat sa faca anestezie generala, pentru ca nu ar suporta durerea si colul uterin poate fi prea mic.voi va dati cu parerea fara sa stiti mai speriati si omul...