| iuliannna a întrebat:

Buna tuturor maine fac un avort si mi-e frica, o sa imi dea anestezie totala, o sa simt ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa iti faca anestezie locala. Oricum medicul stie mai bine ce are de facut.Nu gasesti rezolvarea aici.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Anestezie generala nu iti face, doar partiala si nu ar trebui sa te doara

| iuliannna explică (pentru mona):

Fi mai explicita te rog

| mona a răspuns (pentru iuliannna):

Iti da o injectia in zona respectiva, dupa ce iti amorteste doctorul isi face treaba, nu simti mai nimic[eu nu am facut avort dar anii trecuti am insotit o prietena sa faca avort si mi a zis amanunt cu amanunt ce i-au facut]

| Weider a răspuns:

Faci avort? O sa simti ceva dupa ce mori, dureros si vesnic.

| iuliannna explică (pentru Weider):

Cum vine asta?

| Weider a răspuns (pentru iuliannna):

Intreaba preotul.

| condreavaly a răspuns:

Cred ca a vrut sa scrie, dupa ce omori. adica omori pruncul. cred ca aici are dreptate. dar decat sa iti strici tot viitorul mai bine faci asta

| iuliannna explică (pentru condreavaly):

Stiu chestia asta si o sa regret toata viata dar nu am de ales nu sun pregatita pentru al doilea copil

| das3 a răspuns (pentru iuliannna):

Eu sper ca nu ai facut deja. Nu fa avort, ai deja un copilas si poti face avort, nu te inteleg. As putea intelege o fata de 16 ani zapacita care nu stie ce face, dar tu esti mama uita-te la copilul tau ai putea sa-l omori? Nu te judec incerc sa-ti deschid ochii spui ca o sa regreti toata viata, dar de fapt cred ca nu realizezi cam cat de mare va fi durerea. Sper ca nu ai facut deja ceva care nu mai poate fi reparat, fii inteleapta

| iuliannna explică (pentru das3):

Va mltumesc pentru sfaturi... nu am facut haleluia mai mult vroiam pentru ca sotu insista si am zis ca nu are rost sa fac un copil care nu este dorit dar neam razgandit amandoi la momentul potrivit s nu am mai facut si am aflat ca am 3 luni si jumatate

| das3 a răspuns (pentru iuliannna):

Buna
ma bucur enorm ca v-ati razgandit.
sa ai o sarcina usoara, sanatate multa

| iuliannna explică (pentru das3):

Buna si mutumesc doar ca est greu pentru ca vomit orce bag in gura dar sper sa imi revin si sa nu fiu asa tot parcursul sarcini