| anonim_4396 a întrebat:

Doresc si eu raspunsuri de la cele care au trecut printr-un avort, mai exact, primul.
daca se poate, cele majore sa raspunda, nu orice copila.
cat costa, se face anestezie, v-a durut?
dupa cat timp v-ati recuperat?
se iau si pastile anti avort, pentru cele care nu vor sa treaca prin asa ceva?
ce clinica din Bucuresti imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt femeie!

Vezi detalii despre avort la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

După cum vei putea observa acolo, se poate face şi avort medicamentos...

În anumite cazuri/proceduri, se poate face şi anestezie.
Durerile apar, în general, după avort.

Recuperarea ( fizică şi psihică ) DEPINDE de "metoda" folosită şi de modul în care "reacţionează" organismul tău!

Preţul variază, în general, între 500-800 lei; dar, poate ajunge şi la 1500 lei ( depinde de cabinet/clinică/tip de avort ).

Toate cele bune.