| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Se poate ramane insarcinata fara contact sexual?

29 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Doar pe cale artificiala, prin fertilizare in vitro.
Altfel, nu prea... poate dintr-o joaca imprudenta, un petting mai nesabuit de exemplu, dar sansele sunt infime si ar trebui sa fie prea mare ghinionul sa se intample asa ceva.

| DNSK a răspuns:

laughing)) acum ma pot duce cu zambetul pe buze la servicilaughing))

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru DNSK):

Hai du-te ..vezi pe unde "scuipi" si tu...

| Skynettt a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Duci lipsa de afectiune? Cum ai putea intreba asa ceva? Iti spun eu trebuie sa ai afectiuni psihice, sa duci lipsa de encefal sau sa faci misto, totusi revin la problema ta cu un raspuns in bataie de joc, Te invat eu cum sa ramai insarcinata spune-mi adresa si te rezolv.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fecioara Maria a ramas insarcinata si era fecioara. Se pot intampla si minuni!

| Sovieticul a răspuns:

Da, se poate.

| RAY a răspuns:

Da,prin inseminare artificala desigur stiinta face miracole

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Da. Se cheamă inseminare artificială.

| Holiday a răspuns (pentru mihai69):

Se cheama doar inseminare.

A INSEMINÁ ~éz tranz. A fecunda pe cale artificială. /

"Inseminare artificiala" e pleonasm.

| mihai69 a răspuns (pentru Holiday):

Uau! gata, recunosc, pe mine m-ai convins. Ar mai rămâne ăștia: http://goo.gl/dxMNmW
Oricum, eu voi reformula răspunsul, pentru conformitate:
DA, se cheamă „fertilizare in vitro".

| neutrino a răspuns:

Da, exista astfel de metode medicale.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,prin inseminare artificiala! Dar se recomanda cuplurilor care nu pot avea copii pe cale naturala!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dacă uterul nu e un mediu prielnic atunci nici inseminarea nu-și are rostul.

| Holiday a răspuns:

Evident ca se poate. Chiar in mai multe moduri.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, natural nu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci un oral si apoi scuipi in frigider, da, se poate.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru anonim_4396):

Hahaha ce sa spun...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Eu vorbeam serios, daca tu ai luat raspunsul sub forma de gluma e strict problema ta.

| Holiday a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Inseminarea facuta de un medic, sau faci rost de niste sperma proaspata si o introduci in vagin si apoi eventual stai cu bazinul in sus ca sa o ajuti sa ajunga unde trebuie. Prima varianta are grad de reusita foarte mare, e facuta in unitati spitalicesti, a doua are sanse ceva mai mici decat un contact sexual.
Razi degeaba de curly, intr-adevar poti procura sperma si asa.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Holiday):

Eu am ras ironic de aceea am si scris hahaha ca daca râdeam "serios" de acel răspuns trimiteam laughing...pur si simplu mi se pare un răspuns dat la misto!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru anonim_4396):

Daca tu ai vorbit serios cu "scuipatul. In frigider" nu te supara dar ai o problema! si rasul a fost la misto ca si răspunsul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Sper ca ai fost suficient de inteligenta incat sa-ti dai seama ca prin frigider ma refeream la vagin.
Ma repet, raspunsul nu a fost la misto si cu asta inchei ca se pare ca nivelurile noastre de cultura sunt diferite si nu vreau sa sap pentru a ajunge la al dumneavoastra.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru anonim_4396):

Bravo ma! tot tu Vorbești cu mine si ma iei cu texte Tâmpite auzi si tu "scuipi in frigider" TU nu stii sa Vorbești concret? Se pare ca nu....si tot mie imi spui ca nu sunt intelegenta ...mai degrabă tu.ce vina am eu ca nu stii tu sa te EXPRIMI cum E firesc?!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru anonim_4396):

Sa scuipi tu ma in frigider daca atâta de tuce capu!