| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa treci prin viata si sa nu fi experimentat vreodata iubirea? Sa eviti primul sarut, prima iubire etc, pana imbatranesti?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Evident ca se poate, sunt multi care nu au avut niciodata pe nimeni, atit femei sunt multe care nu au avut parte de primul sarut sau de sex, cît si barbati, asa ca nu este o tragedie, se poate trăii si fara sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu alegi asta da,, neiesind din zona de confort!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Ori nu-s capabili să lege o legătură emoțională/sentimentală, ori nu vor.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Se poate, insa nu fara traume sentimentale si hormonale, depinde foarte mult si de om in sine cum gestioneaza o astfel de situatie, sanatatea oricum ii va fi vizibil afectata cu timpul anxietatea cat si depresia instalandu-se rapid ....mai nou aflu pe aici ca astia ce nu au prietene nu sunt in stare sa creeze o conexiune emotionala, e portie zilnica de ras cu popcorn site-ul asta

| Danny28 a răspuns:

Da. Daca esti baiat si esti urat nici nu trebuie sa te chinui, fuge singura iubirea de tine.

| Together a răspuns:

Incelii atesta ca se poate.

Se zice ca Newton n-a avut treaba toata viata.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Together):

Există dovezi în istorie că oameni importanți precum Newton chiar au murit virgini?

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Omul percepe ceva frumos si ce ii place la fiecare pas. Poti experineta dragostea la prima vedere, care tot o forma de dragoste e.
Iubirea inseamna sa ai curajul sa iti deschizi bratele si sufletul catre o persoana, si sa ii si marturisesti asta. Iubirtea este totul despre altruism. Totul ce porti oferi celuilalt. Pe ea/el il/o pui pe primul loc.
Daca sentimentele tale fata de ea sunt impartasite, atunci te poti bucura de iubire.
A evita un sarut, o iubire, doar de teama de a fi dezamagit mi se pare a fi un act de lasitate si de mare egoism. Atunci meriti sa mori singur.

| OmBanal33 a răspuns:

Normal ca se poate... daca este frumos nu cred... dar ma gandesc ca la un moment dat nici nu iti mai pasa, si presupun ca te concentrezi mai mult pe vacante sau lucruri de genul.