| anonim_4396 a întrebat:

GRAV! am stat aproape 6 luni cu un tip foarte gelos ...la un moment dat am aflat ca m-a inselat dupa care am decis sa ne despartim ca asa e cel mai bine... el avea un "preten""""" care cica erea preten si ma intalneam intamplator cu el la un moment dat mi-a cerut nr de tel eu i l-am dat
si incepusem sa visez erea foarte atragator... dupa o vreme am avut relatie sexuala cu el... dar faza e ca vroiam sa uit de fostul,,, nea-m despartit... dupa un timp ma intalnesc cu fostul ...sa ne impacam ca nu poate sa ma uite si ca vrea o noua sansa. ok am acceptat...PROBLEMA E CA A AFLAT CHIAR DE LA RESPECTIVU >>>>atunci a fost foarte suparat pe mine dar eu nu ma simteam vinovata si nu stiu dc? credeti ca am gresit cu ceva? va rog ajutor pentru ca acum nu stiu ce sa fac... el ma iertat si mie mi-e frica sa nu ma indragostesc si dupa aia sa ma lase...cine a mai patit asa ceva sa imi dea un sfat.VA ROG CEVA SERIOS...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai gresit fiindca una din primele eguli in viata amoroasa este ca niciodata nu te incurci cu rude sau prieteni de-ai fostilor.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Parerea mea este ca ai gresit mult ca te-ai "incurcat" cu prietenul lui...nu se face asa ceva... e o regula a bunului simt...Cum ar fi sa afli ca cei doi isi povestesc cum a fost cu tine...sau mai rau sa desparti doi prieteni... poate buni! Consider-o lectie de viata, sa nu mai repeti... Sigur nu te mai poti intoarce la fostul' din multe motive...De unde sti ca nu vrea sa se razbune pe tine...ca nu vor amandoi sa glumeasca pe seama ta...si variante ar mai fi... Cel mai bine, uita de cei doi, cautati un prieten care sa nu fie in grupul celor doi...si incearca sa nu te mai joci de-a dragostea...asa de usor! ...Nu este sanatos si nici moral sa uiti de o persoana culcandu-te cu alta, mai ales fiindu-i prieten!

| monyk a răspuns:

Buna, cine stie ce i-a mai bagat prietenul lui in cap despre tine, poate ca chiar te-a iertat, sau poate ca acum vrea sa isi bata joc de tine, doar sa se foloseasca, mai bine fi atenta la reactiile lui, ai grija sa nu isi bata joc de tine, si pe viitor ai mai multa grija, nu te lasa pe mana oricui si din pacate nu e bine sa te bagi cu prietenii fostiilor, esti subiectul lor de barfa...sad

| angella1972 a răspuns:

Drga mea, caruta cand scartaie poti s-o ungi, dar tot se strica. daca ai avut odata puterea sa o rupi cu primul, mai aduna-te odata si pune stop pentru totdeauna.cat despre cel de-al doilea, ce-a fost a fost, n-ai inselat pe nimeni, tu libera, el liber, chiar n-ai gresit cu nimic.

| ChibiRose a răspuns:

Stii cum se intampla? Daca e gelos, exact cand il vei iubi mai mult te va parasi si te va face sa suferi! Lasa-l si cautati altul mai bun!

| frumusica80 a răspuns:

Da nu-i frumos sa te culci cu prieteni prietenului tau nici odata nu se stie pote te anpeci cu iel si regreti dupa aia ce ai facut. dar e tz

| aylyn a răspuns:

Parerea mea este ca atunci cand ajungi sa te desparti deo persoana si sa va impacati la loc nu va mai fi niciodata incredere si respect in relatia respectiva, mai bine incerci sa iti vezi de treaba ta si sa mergi mai departe nu merita sa suferi pentru nici un baiat atata timp cat acesta te-a inselat si a incetat sa te mai respecte mai bine uita-l si nu te uita inapoi, sti ca se zice un "un fir o data rup si legat la loc se va vedea intodeauna nodul" asa ca mai bine lasa-o asa mergi mai departe. succes

| Instinkt a răspuns:

E furios pe tine dar el cand ia traso lu alta se gandea la tine nu si mai mult ca sigur vrea sa-si bata joc de tine si la pus pe prietenul lui sa te testeze deci nu mai iesi cu el barbati sunt frumoasa sa fii