| Andr3y007 a întrebat:

De ce NU atunci când este vorba de sexul anal între doi tineri virgini. Și aici nu mă refer la durere, ce urmări poate avea? Ce se poate întâmpla după? Se pot transmite boli in urma sexului anal?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Virginii dau rateu la sexul normal, ce sa mai zicem de anal

| Wihox a răspuns:

Tie ti-ar conveni sa te penetreze cineva in fund? Sexul anal este pentru filmele porno unde tipele sunt asa de largite incat nu se simte nimic pentru barbat.
Daca iti aia prietena in fund o sa fie ultima oara cand o faci, te asigur. Doare mai putin sa o dezvirginezi. In plus de asta nici nu o sa reusesti sa i-o bagi in fund. Si pentru sex anal trebuie facuta o clisma ( curatarea anusului ) altfel o sa ai nutela pe madular. Mai insisti mult cu asta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece insisti si persisti cu intrebarea afla ca sexul anal nu se face in joaca asa cun s-ar putea crede de cei neavizati. Necesita o pregatire destul de greu de realizat. Din acest motiv este recomandat sa se faca asa "pe fuga". trebuie sa recunoastem ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) pentru a goli colonul de fecale cu scopul de a crea locul in care sa patrunda penisul, recomandat de altfel inaintea unei partide pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Intr-adevar practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Doar pentru satisfacerea unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a pati ceea ce a patit el intotdeauna va exista.Tu ramai calma si linistita deoarece isi va da seama ca greseala ii apartine intrutotul doar lui.Multa sanatate

| Oana92 a răspuns:

Bolile cu transmitere sexuala se pot transmite prin orice fel de contact sexual (normal, anal, oral).

Sexual anal, facut fara pregatire, poate traumatiza atat psihic cat si fizic partenerii si in mod special femeia. Pe langa durere, sexul anal poate produce fisuri anale.

Eu nu cred ca sexul anal este pentru virgini. Si asta pentru ca lipsa de experienta a barbatului ii va cauza femeii o durere mult mai mare (el nu stie exact ce sa faca, e stresat si grabit). Iar asocierea actului sexual cu o durere ce nu e urmata neaparat de placere poate avea consecinte negative pentru viata sexuala a femeii. Si dezvirginarea produce durere, dar este posibil ca femeia sa ajunga sa simta si placere. In urma unei partide de sex anal intre virgini imi e foarte greu sa cred ca femeia va simti un gram de placere.

Sexul anal ar trebui lasat pentru momentul in care prindeti experienta si cand eventual intervine rutina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pot transmite boli cum ar fi: HIV, HPV, Hepatita A, B, C, E. Coli etc.

http://www.ziarulevenimentul.ro/......18945.html