| Üstterþ a întrebat:

Buna TPU =]]]. Am o problema : sunt cam grasut.Am nevoie de ajutorul vostru.Ce exercitii as putea face pentru a scapa de buritca? e cam mare si vreau niste exercitii sa scap de ea in 1-2 luni...P.S. Sunt prea mic pentru sala. Daca puteti sa imi dati si videouri cu exercitii nu ma supar.

Răspuns Câştigător
| ionut23412341312 a răspuns:

Nu e prea complicat trebuie sa te trezesti in jur de ora 7-8 si sa incepi simplu prin 20-30 de abdomene, 20-30 de genoflesiuni, 5-10 flatari(toate astea in fiecare zi)
P.S-de fapt nu conteza ora la care te scoli dar eu asa sunt obisnuit

3 răspunsuri:
| Vladut650 a răspuns:

Cati ani ai de spui ca esti prea mic pentru sala? Sa nu faci prostia sa faci abdomene, nu o sa ai nici un progres decat sa iti distrugi coloana. Copiii mici care spun sa faci abdomene isi dau cu parerea ca sa se afle in discutie. Abdomenul se face in bucatarie, mananca corect + fa cardio. Alearga mult.

| laurthelegend a răspuns:

Poti face abdomene pentru intarirea muschilor de pe burta,poti sa rogi pe mama sau pe tatal tau sa te inscrie la un sport gen fotbal,handbal,basket, ping-pong, tenis de camp, hockey etc.
Mai poti sa mai faci exercitii gen ridicarea unei greutati de 1, 2, 3 kg intr-o mana
Daca esti prea mic pentru sala poti sa te duci la locurile special amenajate din parcuri si sa iti intaresti muschi
Daca ai poti sa te plimbi cu rolele, bicicleta, skatul etc
Bafta sa scapi de burtica!
Funda?

| ionut23412341312 a răspuns:

Nu e prea complicat trebuie sa te trezesti in jur de ora 7-8 si sa incepi simplu prin 20-30 de abdomene, 20-30 de genoflesiuni, 5-10 flatari(toate astea in fiecare zi)
P.S- nu conteza ora la care te scoli dar eu asa sunt obisnuit