| anonim_4396 a întrebat:

Seara trecută am visat un băiat pe care nu l-am mai văzut până acum.
De fiecare dată când îl vedeam, simțeam acel sentiment " dragoste la prima vedere ".
Când sunt trează și mă gândesc la acel băiat simt același sentiment ca în vis doar că mai puternic.
Întrebarea mea e, ce înseamnă asta(visul)?(din punct de vedere psihologic, științific, religios, etc)+băiatul avea trăsături asiatice, deși cred că e din cauza faptului că eu sunt atrasă din punct de vedere fizic de asiatici (părerea mea, dar și asta ar putea însemna ceva?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Visele au de cele mai multe ori legatura cu ce s-a intamplat in ziua respectiva.
Sa incerc o interpretare din punct de vedere psihologic...
Un baiat in vis reprezinta de obicei un baiat din viata reala pe care il admiri.
Un baiat asiatic - semnifica rabdare, decizii fara implicare emotionala, gandire critica. Poate insemna si plictiseala. Poate avea legatura cu trasaturi ale personalitatii tale.
Baiat pe care nu l-ai mai cunoscut pana atunci - reprezinta noul, ceva neexplorat.
Dragostea (la prima vedere) are legatura cu necunoscutul - ai descoperit noi calitati ale tale, ai trait ceva pentru prima data sau trebuie sa te adaptezi la o situatie noua.
Pune cap la cap toate astea si vezi ce iese happy.

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Simți nevoia de cineva și in viața de zi cu zi. Prin urmare, subconștientul tău incearcă să umple acel gol.

| MPersephone a răspuns:

Visurile sunt foarte subiective. Putemavea acelasi vis, dar sa aiba semnificatie diferita pentru noi. In general, dupa Freud, visele tin de dorintele noastre cele mai ascunse. Poate tanjesti dupa acel sentiment de dragoste la prima vedere. De multe ori in visele noastre sentimentele par mai puternice decat in realitate. Poate ti-ai visat idealul creat de tine din dorinta de a gasi pe cineva.

| Serghei1722 a răspuns:

Ideea e că băiatul pe care l-ai visat s-ar putea sa existe.Pentru că creierul salvează orice chip pe care îl vede in mod subconștient, iar acele chipuri sunt folosite in visuri. Bafta să-l găsești!

| StefanAdam a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci dragoste cu el

| Idcjustidk a răspuns (pentru StefanAdam):

Răspunsu' ăsta merită o medalielaughing))))))