| Ady17Ardelean17 a întrebat:

Sexul duce la un nivel scazut de testosteron? Vreau un raspuns mai explicit.

Răspuns Câştigător
| VreauMiere a răspuns:

O cantitate nu foarte mare de testosteron este prezenta in sperma. Poti sa faci sex si in fiecare zi, dar sa fie dimineata. Daca faci sex dimineata o sa secreti mai mult testosteron, deoarece dimineata nivelul testosteronului este cel mai mare. Sursa http://www.ziare.com/......ui-1155233
Deci, ai putea sa faci sex dimineata si o sa fii in avantaj daca faci sala si mai ales daca nu ejaculezi (cand simti ca iti vine sa ejaculezi STOP). De ce? Simplu: Nivelul testosteronului este cel mai mare dimineata si facnd sex o sa secreti si mai mult testosteron si combinatia asata cu sala de forta=mai multa masa. :D

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da este adevărat, nivelul scade dar tot odată va și crește, practic se va regenera.
Pe lângă asta mai adaug următoarele rânduri : " Cercetatorii au descoperit ca tocmai sexul ajuta la producerea de testosteron. S-a demonstrat ca dupa trei luni de abstinenta, nivelul testosteronului scade si se afla la nivelul celui al unui copil, asa ca nu prea poti avea energia necesara, mai ales pentru practicarea unui sport "

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai ai inpresia ca ejaculezi aburi?

| NnDWtf a răspuns:

Da, dar nivelul nu ramane scazut mai mult de cateva ore, dovada fiind si sperma care o ejaculezi la un al 2lea act sexual cum ar veni.

| Victor_Victoras_1990 a răspuns:

Ba chiar invers

| UngratefulPC a răspuns:

Da duce. dar nu un nivel exagerat :]

| Ady17Ardelean17 explică:

IN timp ce faci sala ai nevoie de un Nivel inalt de testosteron... De aia am zis sa reduc la odata sau maxim de 2 ori pe sapt actele sexuale