| anonim_4396 a întrebat:

Sfaturi plss. Mi-e frica sa ma placa cineva. Mi-e frica sa mai iubesc, si mai ales sa stiu ca cineva ma place. Ma infricoseaza ideea. Unii caita pe internet: cum sa fac baietii sa ma placa, eu caut exact inversul. Ce sa fac?
Tin sa mentionez ca am avut pe cineva, dar s-a terminat totul foarte dezastruos. Adica am suferit luni ca proasta. Nu stiu daca are legatura, nu ma inteleg. Dati-mi niste sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu te inteleg perfect iar solutia e fi mai indiferenta si numai fi dependenta de alti, in timp vei vedea ca te vei obisnui sa fi mai rece, o vreme ramai singura, adevarul e ceva serios in ziua de azi nu exista asa ca numai pune suflet ca nu merita asa ceva

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum sa faci sa nu te placa barbatii? Simplu: elimini de pe FB-ul tau toti baietii. Elimini toti baietii din lista ta de telefoane, eviti sa raspunzi la telefon si eviti sa le zambesti baietilor sau sa le raspunzi la salut. Este garantat cea mai simpla solutie sa nu te mai placa nici un baiat.

| neutrino a răspuns:

Tinand seama de felul in care ai suferit, fereste-te o buna perioada de a iubi si de a fi iubita de cineva!

| OldSoul a răspuns:

E o prostie sa spui asa ceva.
Sunt 100% sigur ca daca ti-ar place de un tip anume nu ti-ar mai pasa de ce s-a intamplat in trecut, si ai lua-o de la capat.

| R0R0 a răspuns:

De ce ti-ar fi frica?
Nu poti trece prin viata asta asa simplu. Daca ai avut o experienta nu tocmai placuta, nu inseamna ca urmatoarele vor fi la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri tuturor!

| Otto2014 a răspuns:

Eu ma simt prost cand stiu ca ma iubeste cineva, urasc chestia asta, fiind o persoana care nu e sentimentala.
In legatura cu intrebarea ta, cred ca din cauza de la relatie care s-a sfarsit dezastruos.Gandeste pozitiv, nu toti sunt la fel.P.Sbig grinu-te la un psiholog daca nu reusesti.

| crissa20 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un psiholog...se pare ca tu ai dezvoltat o fobie asupra temerilor ca se va intampla sa suferi din nou