| anonim_4396 a întrebat:

Salut, iubita mea urmează să meargă la mare cu cea mai bună prietenă a ei. Pe mine nu m-a întrebat dacă vreau să merg cu ele, nici eu nu i-am spus nimic. O iubesc foarte mult și știu că nu m-ar înșela, dar doua fete singure la mare, în ideea în care știu cum sunt băieții și cum nu sunt interesați dacă o fată are iubit sau nu, mai ales dacă el nu este de față. Menționez ca suntem împreună de cateva luni și amândoi împlinim 18 ani. Ce sfaturi îmi dați?

23 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tinerii merg la mare sa se distreze.
De unul singur te poti "distra" si acasa, nu trebuie sa mergi la mare.
Daca ele merg impreuna la mare, inseamna ca si ele vor sa se distreze... fara tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ce distractie este aia sa-ti iei iubitul cu tine, cand poti avea in fiecare seara, altul? laughing
Se duc si ele, ca fetele, singure si libere la distractie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci zi zero incredere in ea sa intelegem?

| sadnhappy a răspuns (pentru suntserios):

Tocmai ziceam că am încredere totală în ea că nu m-ar înșela vreodată, dar nu am încredere în restul băieților.

| suntserios a răspuns (pentru sadnhappy):

Daca ai incredere totala in ea dar nu ai in restul baietilor inseamna ca tie frica sa nu o violeze careva la mare sau?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadnhappy):

Faptul că tu ești gîgă și ai încredere în ea nu înseamnă că nu te-ar înșela... P.S. Mergi și tu cu un prieten la mare în paralel. Apoi sun-o și vezi cum reacționează.

| sadnhappy a răspuns (pentru suntserios):

Nu neapărat, cu toate că și ăsta ar fi un motiv.

| sadnhappy a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt mai mult ca sigur convins de faptul că nu m-ar înșela, dar mi-e frică sa nu o abordeze alții.

| suntserios a răspuns (pentru sadnhappy):

Nu are niciun sens ce zici tu. Deci ai incredere in ea ca nu abordeaza pe pe niciunul, dar daca o abordeaza unul pe ea nu mai ai deloc incredere. Deci ce ziceau eu initial, nu ai incredere in ea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadnhappy):

Deci nu ai incredere de nici o culoare, dar nu ai habar cum sa exprimi asta. Pai daca o abordeaza altii, ce? Ea nu are refuzul in vocabular? Nu stapineste conceptul asta?

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

El are doar incredere ca e ea timda de fapt si nu ar zice ea prima ceva. In rest zero incredere.

| mionix00 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Niste alcool si se schimba vocabularul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Heh, cam asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfaturi, ca să ce? Nu ți-e clar? De ce crezi că se duce cu prietena la mare fără tine? O numești iubita ta. Se pare că nu e ta.

| Drimmero a răspuns:

Nu prea e ok ce se intampla, inteleg ca nu trebuie sa stati bot in bot 24/24 dar totusi aici e vorba de o plecare in vacanta fara tine, e putin dubios ca nu te-a inclus si pe tine in planurile ei de a pleca impreuna intr-o vacanta cum era frumos si s-a dus cu o prietena sa fie ca intre fete. Nu trebuie sa pleci de la premisa ca te-ar insela, dar nici sa acorzi incredere totala unei persoane, oamenii nu-s de incredere mereu, e o greseala mare sa crezi orbeste in cineva mai ales ca aveti o relatie de cateva luni, practic e ca o straina. Mi se pare ciudat ca nici macar nu te-a intrebat si tare mi-e ca gagica are alte planuri.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai incercat sa vorbesti deschis cu prietena ta despre asta? Sa postezi aici si sa primesti tot felul de presupuneri ca te inseala sau cine stie ce face pe acolo nu e deloc productiv.

Adevarat, nu e ok ca ea nu te-a invitat, dar nici faptul ca tu te comporti de parca se duce intr-o tara musulmana nu e ok.Repet, discutati deschis despre asta.Pe prietena ei o cunosti? Daca respectiva e genul care cauta distractie atunci presupun ca esti indreptatit sa te simti asa.Insa daca spui ca ai incredere in prietena ta, eu m-as agata de acea incredere cat pot.In caz ca lucrurile ies nasol, asta e, tot patitul invata.

Totusi, mai adaug ca nu e chiar obligatoriu sa mergeti mereu amandoi oriunde indiferent de ocazie, deoarece nu cred ca aveti o relatie solida si nici nu sunteti casatoriti. Poate ma insel, dar de cat timp sunteti impreuna?

| Frank51 a răspuns:

Este clară treaba laughing

| haileewatson a răspuns:

N-ai incredere nici in tine nici in ea. De ce mai sunteti impreuna? Lasa fata sa mearga cu prietena la mare.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Și dacă are iubit trebuie sa stea doar în casa sau sa iasă cu el peste tot, de parca are avea paznic?
Măcar a fost destul de drăguță și ți a spus, drept dovada nu merge la " mare" cu intenția de a te înșela pe tine, asta denota ca ai încredere 0 în partenera ta.
Dacă mergea la mare singura, probabil puteai sa te temi mai mult de încercarea altora de a o aborda, acum depinde și dacă ea da apa la moara.
Dar cred ca problema este la neîncrederea ta.

| Smmo a răspuns:

Depinde cat de iubiti sunteti. N-ai spus cand impliniti 18 ani si nici daca va sta sau nu la o forma de cazare oficiala, nici cine a venit cu ideea, nici cine a platit excursia. Nu mi se pare deplasat si nu mi se pare aiurea sa mearga cu o prietena la mare. Nici nu as zice ca o sa faca pe-acolo ceva. Daca merg la mare amandoua inseamna ca parintii lor au incredere in ea sau in ele. Tu de ce nu ai avea?

| Celestina003 a răspuns:

Urât din partea ei că nu te-a invitat.

| tunoi88 a răspuns:

De ce itie frica nu scapi happy glumesc, nu exista sa ai incredere, ca sa functionezi bine si pe viitor sa nu ai surpize in viata trebuie sa fi pregatit, cum se zice sa ai temele facute si daca o iubestisi, te iubeste, exista posibilitate ca peste ceva timp sa nu mai fii cu ea...asa ca daca esti pregatit mental daca vine si ziua aia, gestionezi lucuruile in alt fel.

| mionix00 a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine nu-i ok. E una sa mearga in oras fara tine la o iesire cu prietenele, si alta sa mearga la mare fara tine si doar cu o prietena. Ce crezi ca fac ele acolo? De ce crezi ca nu te-a invitat? Nu ai cum s-o opresti din a pleca pentru ca nu esti seful ei, dar poti sa ii spui ca vrei si tu sa mergi. Cel mai probabil o sa fie de acord, iar daca nu, pune-ti semne de intrebare.