| ZigZag_3593 a întrebat:

Si am uitat sa spun ca daca il intreb eu daca numai acolo vrea sa ajunga spune ca nu.si ii zic ca daca vrea sa isi caute pe altcineva si sa ma lase pe mine ca sunt destule. da zice ca nu, ca el cu mine vrea sa fie nu cu altcineva.

uitati si intrebarea aici ca sa intelegeti mai bine.

Legat de intrebarea asta.amandoi avem 17 ani.Deci.m-am impacat cu fostul prieten, desi el mi-a gresit mult, dar a sp ca incearca sa se schimbe.eu inca il iubesc si i-am spus ca e ultima sansa, pentru ca au mai fost si altele, dar ne-am despartit de fiecare data.acum s-a rugat cateva zile de mine sa ne impacam, pentru ca eu nu voiam la inceput. si spunea ca s-a intors la mine pentru ca ma iubeste si alte d-astea. la noi n-a fost vorba de sex ca nu s-a ajuns acolo. ultima data ne-am despartit pentru ca el spunea ca nu vrea sex, ca asteapta, dar. intelegeti voi(petting). zicand ca dupa o luna asa sa trecem la chestii mai intime. si ne-am despartit. acum mi-a spus ca asteapta cat vreau eu (la sex ma refer) etk. dar peste vreo 2 3 luni sa trecem si noi la chestii mai intime. mi s-a parut cam aiurea. ma rog nu sunt genul de fata care sa nu discute despre astea, prefer sa vb decat sa apara discutii mai tarziu. credeti ca tine la mine? sau vrea doar sa obtina altceva?

am uitat sa mentionez ca au fost si perioade in care ne-am inteles foarte bine si relatia a mers bine, fara certuri si despartiri.de aceea i-am si accordat inca o sansa.

Multumesc. e ultima data cand intreb dar vreau cat mai multe pareri. o zi buna.

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hârciog a scris un citat foarte bun, care ar trebui să-ţi dea de gândit.
Ce înseamnă asta? Vă despărţiţi, vă împăcaţi, iar vă despărţiţi? Pe tine nu te deranjează insistenţele lui cu privinţă la începerea vieţii sexuale? Dacă tu ştiai că mai "departe" de petting nu mergi, trebuia să-i spui lucrul ăsta în sensul că trebuia să purtaţi o discuţie foarte serioasă în care să-l rogi să înceteze cu insistenţele, pentru că îţi vei începe viaţa sexuală în momentul în care vei considera că eşti destul de pregătită şi informată.
Nu ştiu cât timp aveţi împreună, dar dacă aveţi mai puţin de 6 luni, nici să nu te gândeşti! Şi spun asta pentru că tu te-ai implicat sentimental şi sigur nu vrei să fii dezamăgită.
Baftă!

| harciog a răspuns:

"Ghepardul nu renunta la cea mai apropiata victima".