| ZigZag_3593 a întrebat:

Legat de intrebarea asta.amandoi avem 17 ani.Deci.m-am impacat cu fostul prieten, desi el mi-a gresit mult, dar a sp ca incearca sa se schimbe.eu inca il iubesc si i-am spus ca e ultima sansa, pentru ca au mai fost si altele, dar ne-am despartit de fiecare data.acum s-a rugat cateva zile de mine sa ne impacam, pentru ca eu nu voiam la inceput. si spunea ca s-a intors la mine pentru ca ma iubeste si alte d-astea. la noi n-a fost vorba de sex ca nu s-a ajuns acolo. ultima data ne-am despartit pentru ca el spunea ca nu vrea sex, ca asteapta, dar. intelegeti voi(petting). zicand ca dupa o luna asa sa trecem la chestii mai intime. si ne-am despartit. acum mi-a spus ca asteapta cat vreau eu (la sex ma refer) etk. dar peste vreo 2 3 luni sa trecem si noi la chestii mai intime. mi s-a parut cam aiurea. ma rog nu sunt genul de fata care sa nu discute despre astea, prefer sa vb decat sa apara discutii mai tarziu. credeti ca tine la mine? sau vrea doar sa obtina altceva?

am uitat sa mentionez ca au fost si perioade in care ne-am inteles foarte bine si relatia a mers bine, fara certuri si despartiri.de aceea i-am si accordat inca o sansa.

4 răspunsuri:
| katycc a răspuns:

Daca nu asteapta cat ai u nevoie nu cred ca tine la tine atat de mult si ca t vrea doar pentru ce-i poti oferi...atata timp cat iti da un termen trebuie sa te gandesti serios ca nu e cazul sa faci acest pas.parerea mea este ca el vrea doar sa ajunga mai repede la ceva intim

| MysteriousOfficial a răspuns:

Nu stiu, am ajuns la conlcuzia ca ar trebui sa ne bucuram ca vrea acest lucru. ASta inseamna ca vrea sa fie cu tine, nu cu alta. Ca vrea cu tine sa incerce si acele parti.

| 3DPixel a răspuns:

Cred ca tine la tine. Daca nu ar fi tinut si singurul lucru pe care il dorea era o partida de sex, atunci nu ar mai fi dorit o adoua sansa si si-ar fi indreptat atentia spre alta fata.Si faptul ca vrea sa se schimbe pentru tine demonstreaza ca tine la tine.Ar trebui sa vezi daca a reusit sa se schimbe inainte de a trece la lucruri mai intime, dupa cum spuneai.Atunci vei stii sigur ce este in mintea lui.Bafta!winking

| Ionuca a răspuns:

Buna! Eu spun ca daca simti ca te iubeste atunci nu sta cu tine numai pentru sex. Daca spui ca il iubesti atunci arata-i mai mult si nu cere nimic in schimb, iar dupa aia o sa vezi ca si el o sa se schimbe, nu o sa-ti mai greseasca de atatea ori si poate nici nu o sa-ti mai ceara despartirea. Depinde si cat de mult ati stat impreuna ca sa puteti vorbi de sex. Sexul poate sa va apropie mai mult, deoarece cunosti si partile interioare al partenerului. Eu va urez bafta si sa nu va mai certati.:*