| Manticore a întrebat:

Simt cateodata ca am sufletul unui monstru. De ce? Nu am mai avut o relatie de foarte mult timp cu o fata si faptul ca nu am pe nimeni pe care sa iubesc si care sa ma iubeasca ma facea uneori sa ma comport anapoda. Intodeauna cand gasesc o fata cu care as vrea o relatie are prienten ori ma respinge. Ce sa fac? Daca vreti puteti sa ma ajutati si pe mess: i_am_manticore.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg cum te simti, singuratatea creeaza monstri.Esti singur cu gandurile tale,care tocmai din cauza singuratatii tind sa devina din ce in ce mai sumbre.
E ca si cum ai atrage ghinionul asupra ta,nu mai poti fi o persoana deschisa si vesela,nu mai ai incredere in tine si,odata ajuns in fata unei fete,nu-i inspiri decat fatalitate si te respinge.
Pai,trebuie sa schimbi pe ici,pe colo,prin partile esentiale!
Esti singur.
Bun,foloseste lucrul asta ca sa te cunosti mai bine,sa intelegi ce vrei exact, ce-ti place, ce corespunde gustului tau.Incearca sa te autoinstruesti,sa afli lucruri noi,fa sport,fa plimbari lungi,iesi in parc,iesi intre oameni studiaza-i,nu e nebunesc ceea ce-ti spun.
Sufletul tau incepe sa se atrofieze din lipsa de afectiune si trebuie sa o absorbi de oriunde iti este permis.
Adu-ti aminte ca exista si bucurie pe pamantul asta,glume,ras,muzica,dans,atat de multe! Ceva iti place din toate,fa lucrul care iti place.
Si, incearca sa iti regasesti increderea in tine. Orice fata se lasa cucerita de doi ochi care o privesc intens si arzand, insotiti de un zambet seducator care promite...nu se stie ce!
Fruntea sus,uita povestile cu monstri, iesi din colivia in care te-ai inchis singur!
Viata e foarte frumoasa, gaseste intelepciunea sa te bucuri de fiecare clipa a ei!

| Sweete a răspuns:

nu cred ca esti urat in cat sa te respinga toate fetele pe carele intalnesti asteapta si ai incredere iti vei gasi dragostea adevarata fiecare om are o pereche doar ca unii isi gasesc perechea mai greu ai incredere si nu te stresa vei gasi o persoana de care te vei atasa mult sper ca te-am ajutat

| Alysée a răspuns:

Cred ca pot eu sa te ajut.iti trimit un id pe privat, daca ai nevoie sa vb despre lucruri de genul, si sa iti dau niste sfaturiin calitate de fata.pentru ca e mai usor sa povestesti unui strain uneori, cel putin pentru mine asa e.

| Alysée a răspuns:

Te daug eu.

| qazxsw a răspuns:

Te inteleg si eu am uneori sentimentul acesta. nu stiu cum te pot ajuta. imi pare rau. incearca sa-ti faci mai multi prieteni (prietene), poate ai sa uiti astfel thinking

| qazxsw a răspuns:

Fundita ? puppy dog eyes