| anonim_4396 a întrebat:

So, am intrat in clasa a 9-a si e o fata de care-mi place. E genu de fata cuminte care vorbeste doar cu prietena sa. Nu prea spune nimic de obicei nu prea stiu ce sa fac sa ma placa. Lasati aici niste sfaturi dar nu vreau chesti puerile va rog, vreau ceva serios.

Aa da, ca niste semne, ieri ma uitam la ea si s-a uitat si ia la mine (asta in ora) si mi-a facut cu mana. Azi stateam in pauza in dreptu usi si am vazut-o si m-a salutat zicand ceva de genu: "Hey buna!". Acum nu stiu ce sa cred nu cred ca ma place ma cunoaste doar de o saptamana. Da, stiu, trebuie sa-i dau spatiu sa se acomodeze da daca ii dau destul spatiu fac libertate la sparti si se gaseste vreunu din clasa sa mi-o ia.

Propuneti cat mai multe sfaturi constructive, trebuie sa o iau cam de la 0 cu ea. Fetele, ce parere credeti ca are fata respectiva despre mine (avand in vedere ca doar pe mine m-a salutat din clasa pana acum).

(Da da stiu, am mai deschis o intrebare pe tema asta dar chiar nu vreau sa o dau in bara ca 4 ani de acum incolo vor fi chin...)

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand atrage-i atentia printr-o atitudine cat mai agreabila.Fi cat mai ingrijit-fetele acorda mare importanta ingrijirii mainilor-incaltaminte curata, frizura etc.Alegeti un deodorant discret.Sa ai o atitudine joviala si cu colegii, pentru a creea in jurul tau un mediu placut, relaxant. Putin sport, macar ceva gimnastica iti va da un aer fresh.Salut-o,ofera-i o floare, ofera-te s-o conduci, dar nu incerca s-o departezi de prietena ei.Bafta.

1 răspuns:
| ELEMENT3110 a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi bine sa o saluti si tu,sa te bagi cu ea in seama(sa vorbesti frumos), fa-o sa se simta bine, fa-o sa rada, dupa daca a mers poti sa ii dai si cadouri happy (flori, ciocolata...), si daca iti faci curaji sa intrebi daca ar vrea sa fie cu tine.Bafta happy.