| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma poate ajuta cineva sad abia saptamana care vine ma duc la control crying ultima data mi-a venit pe 25 iunie. tin sa precizez ca si inainte de 25 iunie imi intarziase 2 luni. nu este prima data cand m-i se intampla. ovarele ma dor. cateodata si cand urinez. gravida nu sunt. adica am facut teste de sarcina cateva si au iesit negative. a mai trecut cineva prin asta, sau stie care e cauza? am 20 de ani happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai chisturi ovariene. Nu cred ca gasesti multa lume care sa mai fi trecut prin asta, fiindca fiecare femeie activa sexual stie ca o intarziere de 10 zile a menstrei impune consul ginecologic. Putine femei isi risca viata si sanatatea asteptand luni de zile.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai precizat ce varsta ai, pana la 16 ani menstrele pot fi neregulate, fara a se considera asta patologic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 20 de ani happy