| delrey14 a întrebat:

Adresez intrebarea aceasta in special fetelor. Menstruatia mea inca nu a venit (ultima oara cand a venit a fost pe data de 20 mai iar acum este 21 iunie). Prima menstruatie a venit cand aveam 11 ani, acum am 14. Precizez ca de doua zile am niste secretii transparente si astazi (21 iunie) ma cam dor ovarele (menstruatia nu este intotdeauna regulata). Nu mi-am inceput viata sexuala. Urmeaza ca saptamana viitoare sa merg la mare si nu prea mi-as dori sa am menstruatia atunci. Sunt motive de ingrijorare? Ce as putea sa fac in cazul in care sunt pe stop atunci?
P.S.: De obicei cand sunt in prima zi de menstruatie, cand adorm peste cateva ore am o durere insuportabila la piciorul drept (cateodata si cel stang). Din ce cauza?
Astept raspunsuri serioase. Funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AnonymousB a răspuns:

Si eu am fost pe stop la mare. Eu am intrat in apa, si cat timp am fost la mare nu am mai avut, dupa cand am ajuns acasa iar mi a venit. Eu am facut chestia asta ca sa imi treaca, dar nu stiu sigur ca de bine este sa faci asta! oricum eu nu am patit nimic. Mie imi intarzie si cate 2 saptamani sau chiar o luna, nu mi s-a reglat de loc, pe mine ma doare burta, spatele, si uneori piciorul dar nu mereu. Pentru durere i au nurofen, te duci la farmacie si ii spui sa iti dea pastile pentru dureri menstruale.

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Uite mie mi-a intarziat 2 saptamani aveam aceleasi simptome ca si tine...secretii...si dupa putin timp mi-a venit dar in cantitati mare (umpleam un tampon in 2 ore) asta mi-a tinut vreo 5 zile happy

| Alessa28 a răspuns:

Eu cred ca esti racita ceea ce asta iti provoaca dureri si dereglari iti recomand sa te duci la o vizita nu este de joaca.iti vor recomanda niste medicamente care iti va regla menstruatia. ai grija de tine.