| anka89 a întrebat:

Sper sa nu se supere nimeni pe mine sau sa imi aud jigniri(ma rog sunt sigura ca o sa-mi aud).
Vad ca la aceasta categorie fregventeaza intrebarile de gen "am facut-o neprotejat cu prietenul meu si mi-a intarziat CM nu stiu cate zile",deci ma tot gandesc,din moment ce stim ce se intampla daca facem sex neprotejat,de ce facem asa,doar ca sa ne ingrijoram dupa si punem intrebarea pe TPU?
Si ar mai fi intrebarea de gen "imi place de un baiat\o fata,dar nu stiu daca si el\ea ma place imi puteti spune niste sfaturi sa imi atrag atentia?". Chiar imi placea la inceput pe TPU,dar acum intru cu intentia sa raspund la intrebari,acolo unde stiu si cand vad numai astfel de intrebari imi dispare cheful, ca 8 din zece sunt tot de astea.
Voi cei trecuti de 18 ani ce parere aveti?

23 răspunsuri:
| anka89 explică:

Eu nu vreau sa fiu iesita din comun, dar ar trebui sa fie permis sa se scrie de la o anumita varsta, din cate vad aici avem intre 11 si 15tongue
De fapt, poate pentru ei a fost creat site-ul acesta si eu nu m-am prinslaughing

| matesanosa a răspuns (pentru anka89):

Si cum sa faca sa nu intre sub 15 ani? ca toata lumea ar minti despre varsta! sau ma insel? tu ce parerea ai?

| anka89 explică:

Dragii mei ma bucur ca mai am de a face cu oameni seriosi pe aici si suntem pe aceeasi lungime de unda.

| mona a răspuns:

Eu iti dau dreptate

| Alexandru0007 a răspuns:

Si noi suntem satulihappy dar ne place sa ajutam pentru ca nu toti s-au nascut asa cu o intuitie senzationalahappy

| anka89 explică (pentru Alexandru0007):

Mi-a placut asat cu "intuitia senzationala" laughing
Dar vezi ca intrebarile de acest gen se repeta, mai bine ar raspunsurile de la cele anteroare, ca eu una deja nu mai am cuvinte sa le explic ce si cum sa se aghete intre ei sau sa foloseasca prezervativullaughing

| neutrino a răspuns:

Acesta este nivelul de la TPU. Nu conteaza continutul, conteaza numai timpul de "audienta" si numarul celor ca noi.

| Azµre a răspuns:

Aceași părere.
Și mie la început îmi plăcea TPU-ul, pe urmă s-a stricat, au intrat tot mai mulți copii și troli.
Sunt închiși nu știu să socializeze, le e frică să spună ce simt, sau să arăte la pătinți anumite probleme medicale.
Sunt practic rupți de pe lumea aceasta.
Tu ești cazul fericit. Ignoră, dar eu le mai răspund le spun lucruri simple, reale, și mai rău mii pun în cap.
Ajung să primesc zilnic pe mesagerie injurături și jigniri.

| anka89 explică (pentru Azµre):

Am vazut ca esti activ pe TPUwinking
Bravo pentru rabdarea pe care o ai sa le raspunzi chiar si celor care sunt rupti de realitatewinking

| Azµre a răspuns (pentru anka89):

Mulțumesc!
Uite dovadă de înțelegere din partea unora...
http://www.tpu.ro/sanatate/tratamente-naturiste-pentru-nodul-mamar/#9814058

| anka89 explică (pentru Azµre):

Tocmai ce am comentat raspunsul lui pe care ti l-a dat, scuze dar nu m-am putut abtinewinking

| Azµre a răspuns (pentru anka89):

Nu ai cu cine discuta, important este să ignori astfel de situații, dacă te enervează treci peste. happy
Zâmbește!

| h3r a răspuns:

Întrebări postate de cei fără experienţă.
Atâta timp cât sunt aprobate, nu putem decât să le răspundem sau să le ignorăm.

| Oana92 a răspuns:

Referitor la prima intrebare pot doar sa spun ca abia asteptam sa vad ca mai e cineva care gandeste la fel ca mine! Nu pot sa ii inteleg de ce draq nu folosesc nenorocitu ala de prezervativ daca nu vor copii... oricat as incerca nu reusesc! Iar la a2a...ce sa zic, sunt adolescenti indragostiti care de fapt vor ca cineva sa la confirme ca cel de care sunt indragostiti are aceleasi sentimente, plus ca sunt timizi si chiar nu au habar ce si cum sa faca. Ca sa fim sinceri si noi eram cam tot asa, doar ca noi nu aveam TPUlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, dar din pacate, TPU fiind un site 100% liber, a fost invadat de copii de orice varsta.Sa nu mai vorbim de faptul ca multi pun intrebari doar de dragul de a posta ceva si fara a respecta catusi de putin regulamentul.Numai bine.

| Liliana1981 a răspuns:

De acord cu tine. Si mai cred ca astia de pun intrebari pe-aci vor sa vada cum stam cu nervii si repeta niste intrebari stupide pana se apuca vreunu' sa-i injure.

| hhhapciuuu a răspuns:

Sunt si ei copii si au nevoie de ajutorul celor mari ca voi, ca de la parinti nu invata decat sa injure, ar fi dragut sa incercati sa le raspundeti su simt de raspundere chiar daca sunt mereu acelesi intrebari stupide! sincer si mie mi se cam face rau la ce aud in aceasta cadegorie, dar ce sa face? nu le putem interzice minorilor sa nu mai puna intrebari aici. TREBUIE SA NE obisnui happy

Răspuns utilizator avertizat
| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Sunt cam penibile intrebariel dar nu prea avem ce face, acesti copii cer sfaturi pe net, decat de la parinti sau apropiati pentru ca chiar daca rade cine de ei stiu ei sunt protejati de compiter si cand nu le comvine cum sunt tratati atin dau logout si au terminat problema...iar noi asta-i mai mari incercam sa-i intelegem, cu toate ca uneori ramane masca de ceeia ce intreaba, chiar daca unele intrebari nu sunt adevarata intamplare a lor... have fun.

| llljk a răspuns:

Majoritatea persoanelor pînă în 16 ani care pun asemenea întrebări sunt doar aşa din lipsă de ocupaţie, să vadă ce mai zic ăştia de pe TPU, şi nici nu urmează sfaturile, tot cum gîndesc ei fac.

Eu nu răspund la genul acesta de întrebări care l-ai menţionat, se cunoaşte o întrebare pusă de un om matur şi un puşti. dacă văd că întradevăr cineva are nevoie de ajutor îi acord timp şi îl ajut cu plăcere.

| InstinctKDZ a răspuns:

Bai deci de unii de la intrebarea asta mie sila de voi big grin Cum ar fi Mona, lilianamd, alinaeremia aia pai voi va dati tari ca ii dai dreptate ankai cand voi raspundeti la cacaturile alea de intrebari? raised eyebrows Da Anka ai mare dreptate acest site ar fi trebuit sa fie permis doar pentru cei peste 16 ani parerea mea sau 18.Acum ce sa faci tu sigur nu poti schimba asta deci poti ignora acele intrebari si treci peste ele. Pa!

| Martac_Auras_1997 a răspuns:

Fa ce iti zice inima :X