| Annomis21 a întrebat:

Sperma poate trece prin haine si sa rămâi gravida?(lenjerie intimă si pantalon de trening)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sperma nu e glonț. Trebuie sa fii penetrata ca sa ramai insarcinata. Cauta pe net si vei afla singur(ă) Nu mai abera pe aici.

| Adry05 a răspuns:

Nu știu ce e mai stupid, întrebarea sau primul răspuns...
poți să fii și în păsărica goală dacă nu intră cu penisu acolo n-are cum să-ți ajungă spermă în uter să se formeze o sarcină că nu se teleportează... și slabe șanse să alunece de pe vagin în interior cât să ajungă fix unde trebuie. mai citește depre cum se face un copil înainte să treci la toate chestiile sexuale, ok?!
Dovada nr. 5/6 de ce ne trebuie educație sexuală în școli

| corbulalbrosu a răspuns:

Atunci cand umezeala provocata de sperma ejaculata, reuseste sa treaca prin tesatura din care sunt confectionate articolele vestimentare (chiloti, pantaloni), in umezeala respectiva care de fapt reprezinta APA care provine din continutul spermei (sperma contine 93-95% apa), se poate afirma cu convingerea deplina ca in mod absolut sigur EXISTA SPERMATOZOIZI care sunt activi, motili si inca 100% sanatosi si apti sa poata fertiliza un ovul.
Dar cu toate acestea, pana sa existe POSIBILITATEA si mai ales PROBABILITATEA ca acei spermatozoizi sa GASEASCA drumul catre VAGIN si mai ales sa poata si reuseasca sa INTRE IN VAGIN, ''sansa'' lor este INFIMA sau mai bine zis practic se poate aprecia ca fiind aproape IMPOSIBIL sa se si realizeze/intample vreodata in realitate. Ca sa se intample asa ceva, ghinionul ar trebui sa fie... ''cat casa''. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu trece.

| Sofer a răspuns:

Nu trece. Trebuie sa faci sex și sa fie ejaculata înăuntru ca să ramai gravidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că depinde de grosimea și textura hainelor și a cantității de spermă.

| Devil21 a răspuns:

Nu.este imposibil sa treacă prin materiale de genul.