| LiviuAlan a întrebat:

Spuneti-mi please cum a fost primul sarut, unde, cand, de ce, etc.Sau o poveste romantica cu voi. Funda pentru cele mai multe amanunte si cea mai romantica poveste/cel mai romantic sarut. Fara chestii de genu"ce-ti pasa tie de asta"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul sarut a fost la mine acasa primul baiat cu care am fost si parinti nu stiau ca este la mine si a venit pentru a doua intalnire si ne-am sarutat.A fost special normal si m-am simtit foarte bine dar din pacate nu mai sunt acum cu acel baiat si relatia a durat un an si l-am cunoscut pe internet.Acum sunt cu un baiat mai mare cu 6 ani jumate decat mine si ne intelegem super bine si am trecut prin multe si ne-am intalnit in cele mai cuidate locuri posibile(cand eram la tara in gradinita bunici si el sarea gardul la mine si eu geamul seara pe la 11 si stateam pana la 2-3 si prin parc si a fost si la mine acasa)Si noi ne cunostem de cand eram mici la tara si acum suntem de un an si 2 luni impreuna si cred ca o sa dureze foarte mult.Si el m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna pe pod la prietena mea cea mai buna la 12 noaptea pe 13 august.Si noi am facut orice sa ne vedem chiar daca la inceput nu mau lasat parinti. Sper ca ti-a placut si mai am multe peripeti dar tiam spus esentialul.Mult succes!:*:*:*

5 răspunsuri:
| LiviuAlan explică:

Suna bine! Dar parca...(mi-as fi dorit sa-ti dau tie fundita)am mai citit ceva de genu undeva.Ai mai postat sau ce? Stiu ca am mai vazut faza cu animatorii.Tot tu ai postat?

| Tenisi a răspuns:

Hmm...la mine e o poveste lunga. Sa-ti povestesc mai amanuntit. Mai jos este micul meu roman de dragoste (din jurnalul meu) in care paricip eu si un coleg, unde imi explic mie fapte reale intamplate mie.
Am 11 ani si sunt in clasa V. Am cunoscut un baiat super dragut care este in clasa cu mine si il plac. Chestia e ca nu stiu daca ma place. In ore l-am vazut de multe ori ca se uita la mine si cand ma intorceam cu capul la el isi dadea seama ca il vad si imediat deschidea un caiet si se prefacea ca scrie in el. Ma tachineaza mereu si este rautacios cu mine apoi eu ma prefac ca ma supar iar el imediat isi cere iertare razand pentru ca stie ca ma prefaceam. Ieri mi-a cerut in pauza adresa de mess. Nu stiu daca ma place si nu am curaj sa il intreb.
Vineri i-am spus lui stefan ca il plac. El s-a inrosit la fata apoi s-a intors cu spatele. Dupa vreo 2 minute l-am intrebat daca s-a suparat si el a zis ca nu dar nu stiu daca ma place. Am fost prea directa s-ai spun in fata ca il plac? Am procedat bine? Cum sa aflu daca ma place? Baiatul de care imi place a inceput sa ma ignore. adica, la scoala, daca ma asez pe banca (unde sta si el) dar nu lipita de el pleaca imediat in clasa. Daca sa zicem ca dupa vreo 2 min. intru si eu in clasa pleaca iar in curtea scolii. Daca intru in vorba cu el imi zice "da, da, da...cum vrei tu" iar apoi pleaca. Chiar nu il mai intereseaza de mine. adica nici nu ma baga in seama. Azi mi-am cumparat de la chiosc o apa minerala si cand am desfacut-o (pentru ca apa era agitata) a sarit pe mine si m-am udat putin (mai mult a picat pe jos). El era langa mine...nu vorbea cu mine ci doar se uita in prejurimi iar cand a vazut ca m-am udat nici nu m-a bagat in seama. De ce se poarta asa? Eu chiar il plac si tin la el ca la un frate! De ce se poarta urat cu mine si ma ignora? Ce pot sa fac? Nu ma pot abtine sa nu-l bag in seama. Azi l-am intrebat daca vrea sa mearga in weekend la un film cu mine si inca 3 colegi (2 fete si un baiat) de la noi din clasa. Si apoi a ras si a zis ca el nu poate ca merge la nu stiu ce meci. Ce are cu mine?
A doua zi dimineața când am ajuns la scoala i-am spus doar "Buna, Stefan!" iar el mi-a zis " Buna". In a doua pauza nu am vb cu el pentru ca a stat cu alți prieteni de-ai lui. In a treia pauza am stat numai cu el. Am, discutat despre scoala, despre colegi, iar când ne-am dus in clasa am vorbit si cu alți colegi si nu stiu cum veni vorba de culoarea ochilor. Iar eu i-am zis lui Stefan " Întoarce-te ca vreau sa vad ce culoare au ochii tai" (evident ca nu pot uita ochii lui de un verde dulce dar am intrebat asa….sa vad daca reactioneaza). El s-a întors si s-a uitat fix in ochii mei iar eu in ai lui. Eram atât de aproape încât mai aveam cred ca o Jumatate de cm si mă atingeam cu nasul de nasul lui. El are ochii verzi si parul blond. I-am zis ca are ochi frumosi iar el a zambit. In timpul orelor de sport am fost cu el in echipa si se uita la mine insistent. Este foarte dragut. El e mai scund decât mine cu vreo 2 cm. Este dragut si haios. mă place? Cum pot afla dacă mă place sau nu?
Azi am aflat ca o colega de-a noastră cu care mă înțeleg foarte bine îl place si ea pe Stefan. Ea i-a zis (mai de graba a tipat) ca îi place de el in ultima pauza, când eram cu toții in curtea școlii asa ca a auzit-o toată scoala. El i-a zis " oricum știam...". In ora de româna ea a cântat imnul României iar el a început sa rada (mai subtil dar radea) pentru ca Maria cânta oribil. Dar azi l-am văzut ca ii zambea... De la departare dar ii zambea. Credeti ca o place? Cum asi putea sa aflu dacă mă place pe mine sau pe ea?
Relația noastră merge de minune... Adk relația de prietenie. Dar am o proasta in clasa care se tot da la el. Uneori in ore ( ea sta in fata lui) se uita unul la altul si nu stiu ce sa fac. Imi vine sa-i tai capu. Nu stiu ce sa mai fac! Mă innebuneste! Crezi ca o place pe retardata aia?
Vineri am mers la o pertecere de-a unei colege unde a venit si el. La masa m-am asezat langa el si nu a zis nimic. Am organizat un concurs iar el era adversarul meu si trebuia sa ajungem la o bara si sa mergem pe ea. Care ajungea primul castiga. El a ajuns primul dar m-a asteptat pe mine si m-a lasat in fata lui. Apoi baietii au facut (obligati sau neobligati) coplimente fetelor. Era randul unei colege. Ea l-a ales pe el. A venit in fata ei si a zis : "Pot sa aleg alta fata?" iar iar Animatorii sefii de grup niste adulti angajati au spus ca are voie. A venit in fata mea si a zis:"Diana, Ai ochi foarte frumosi" eu i-am zis: "Multumesc! Si tu ai ochi foarte frumosi!" Si sincera sa fiu fata pe care nu a vrut-o el nu era urata de loc. Chiar era foarte draguta. Am organizat jocuri intr-o trambulina gonflabila. Eu am alunecat si am cazut, dar el mi-a dat mana si m-a ajutat sa ma ridic. Este super dragut. Nu stiu ce sa mai fac. Si nici nu am curajul sa-i zic ceva de genul : "Auzi, tu ma placi?" Nu stiu cum sa fac sa-i arat ca il plac dar in acelasi timp sa aflu si eu daca ma place. Am incercat prin diferite jocuri. Ii spuneam prietenei mele sa se joace cu el ceva gen adevar sau provocare si sa-l intrebe daca ma place dar nu a vrut sa spuna. Ajutata-ma! Sunt cu adevarat indragostita de el!
E super! Azi am mers la film cu stefan. A fost super mai ales ca am fost la un film de groaza iar la secventele in care erau monstrii ma lua de mana si imi zicea "nu-ti fie frica! E doar un film! " Cand am plecat i-am zis PA si apoi l-am pupat pe obraz. E super dragut!
Azi e cea mai fericita zi din viata mea! Aseara am primit pe mess un mesaj de genul "Daca trimiti acest mesaj la toti din lista ta cineva isi va da seama in seara asta ca te iubeste si iti va spune maine." Zis si facut. Am trimis la toata lista mesajul.  Azi e ziua mea si am adus bomboane la scoala. Cand am ajuns la Stefan (baiatul de care imi place) a luat bomboana si mi-a zis "La multi ani!" eu i-am multumit si apoi l-am pupat pe obraz. In pauza m-a luat de mana sa-mi zica ceva. Ne-am dus intr-un colt al curtii scolii si mi-a zis: "Diana, eu te plac." eu i-am zis: "Stefan, si eu te plac." A fost super! Mi-a zis ca vine si vineri la ziua mea. Vreau sa stiu cand va veni marea intrebare "Vrei sa fii cu mine?" sau deja se considera ca avem o relatie (mai complicata)?

Acesta e micul meu roman de dragoste cu un baiat de care imi place. Scz ca nu are continuare dar este o chestiune in prezent. In unele paragrafe imi adresam singura intrebari. Da asta e viata mea crazy si happy iar asa e iubbitelu’ meu (nu suntem impreuna dar imi place sa-l alint). Despre primul sarut nu am inca detalii. Dar sigur se va intampla in ceva timp. Abia astept sa vad continuarea micului meu roman de dragoste. Poate in curand va deveni un roman cunoscut pentru ca stii…mi-ar placea sa ma fac scriitoare.

| LiviuAlan explică (pentru Tenisi):

Dar nu de la intrebarea de azi.De la alta!

| Tenisi a răspuns (pentru LiviuAlan):

Da... Unele întrebări de pe TPU sunt inspirate din mica mea carte.

| Ruxyytza a răspuns:

Aveam 14 ani si eram la o plimbare cu un baiat cu care ma intelegeam bine. ma duca prin diferite locuri frumoase si ne-am ajezat langa un pom inflorit. Am stat foarte mult timp de vorba si am ras. S-a intunecat si mi s-a facut frig. m-a luat in brate sa ne incalzim si somteam foarte tare cum miroase copacul inflorit. la un momentdat mi-a aratat ceva si a inceput sa ma sarute usor pe gat, obraz si apoi buze.