| Tenisi a întrebat:

La ce varsta ati avut primul sarut? Sau daca puteti sa-mi spuneti o poveste romantica dar sa fie reala. Cea mai romantica FUNDA!

16 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

La 5 anisori la gradi in dulapior unde am si facut sexlove strucklove struck

| AmelyRain a răspuns (pentru elasexygagica):

Niste copii de 5 ani nu pot face sex chiar daca ar vrea, si de obicei nu ar vrea pentru ca ei inca nu au hormoni de reproducere.

| meryy11 a răspuns (pentru elasexygagica):

What?// cum s-a intamplattt? explica

| carminaburana43 a răspuns:

Lavirsta de 19 ani dar nu a fost romantic de loc.Am mers la un stomatolod,era batrin, iar eu naiva, i s-a facut pofta de mine a inchis usa si m-asarutat.Nu am mai mers la el niciodata altul.Iar cum am iesit am mers am luat apa minerala m-am inchis in veceu si atita mi-am clatit gura pina cind a tinut apa minerala caci asa de spurcata m-i s-a parut sarutul respectiv.

| danifx2 a răspuns:

Si primul sarut a fost nu romantic
e simplu
deci
ziua mea (faceam 12 ani)
o fata (ea 15 ani) super draguta
eu beat
ea la fel
jucam sticluta
si norocu meu

| anonim0015 a răspuns:

Buna! Am aproape 16 ani si pana acum eram extrem de curioasa in privinta primului sarut; dar pana la urma am realizat ca nu_i mare scofala! laughing

Mi s-a intamplat acum 2 zile! Eram pe coridorul scolii si imi zice:"Daca iti fac o surpriza ce spui?" Si eu:"Curiozitatea a omorat pisica!", imi zambeste si ma saruta... Am ramas tablou! A fost ca o stampila umeda pe buzele mele. In ziua respectiva m-a sarutat de mai multe ori si of corse fiecare sarut insotit de "Te iubesc!"...

| Tenisi explică:

Dragutza povestea ta
Hmm...la mine e o poveste lunga. Sa-ti povestesc mai amanuntit. Mai jos este micul meu roman de dragoste (din jurnalul meu) in care paricip eu si un coleg, unde imi explic mie fapte reale intamplate mie.
Am 11 ani si sunt in clasa V. Am cunoscut un baiat super dragut care este in clasa cu mine si il plac. Chestia e ca nu stiu daca ma place. In ore l-am vazut de multe ori ca se uita la mine si cand ma intorceam cu capul la el isi dadea seama ca il vad si imediat deschidea un caiet si se prefacea ca scrie in el. Ieri mi-a cerut in pauza adresa de mess. Nu stiu daca ma place si nu am curaj sa il intreb.
Vineri i-am spus lui stefan ca il plac. El s-a inrosit la fata apoi s-a intors cu spatele. Dupa vreo 2 minute l-am intrebat daca s-a suparat si el a zis ca nu dar nu stiu daca ma place. Am fost prea directa s-ai spun in fata ca il plac? Am procedat bine? Cum sa aflu daca ma place? Baiatul de care imi place a inceput sa ma ignore. adica, la scoala, daca ma asez pe banca (unde sta si el) dar nu lipita de el pleaca imediat in clasa. Daca sa zicem ca dupa vreo 2 min. intru si eu in clasa pleaca iar in curtea scolii. Daca intru in vorba cu el imi zice "da, da, da...cum vrei tu" iar apoi pleaca. Chiar nu il mai intereseaza de mine. adica nici nu ma baga in seama. Azi mi-am cumparat de la chiosc o apa minerala si cand am desfacut-o (pentru ca apa era agitata) a sarit pe mine si m-am udat putin (mai mult a picat pe jos). El era langa mine...nu vorbea cu mine ci doar se uita in prejurimi iar cand a vazut ca m-am udat nici nu m-a bagat in seama. De ce se poarta asa? Eu chiar il plac si tin la el ca la un frate! De ce se poarta urat cu mine si ma ignora? Ce pot sa fac? Nu ma pot abtine sa nu-l bag in seama. Azi l-am intrebat daca vrea sa mearga in weekend la un film cu mine si inca 3 colegi (2 fete si un baiat) de la noi din clasa. Si apoi a ras si a zis ca el nu poate ca merge la nu stiu ce meci. Ce are cu mine?
A doua zi dimineața când am ajuns la scoala i-am spus doar "Buna, Stefan!" iar el mi-a zis " Buna". In a doua pauza nu am vb cu el pentru ca a stat cu alți prieteni de-ai lui. In a treia pauza am stat numai cu el. Am, discutat despre scoala, despre colegi, iar când ne-am dus in clasa am vorbit si cu alți colegi si nu stiu cum veni vorba de culoarea ochilor. Iar eu i-am zis lui Stefan " Întoarce-te ca vreau sa vad ce culoare au ochii tai" (evident ca nu pot uita ochii lui de un verde dulce dar am intrebat asa….sa vad daca reactioneaza). El s-a întors si s-a uitat fix in ochii mei iar eu in ai lui. Eram atât de aproape încât mai aveam cred ca o Jumatate de cm si mă atingeam cu nasul de nasul lui. El are ochii verzi si parul blond. I-am zis ca are ochi frumosi iar el a zambit. In timpul orelor de sport am fost cu el in echipa si se uita la mine insistent. Este foarte dragut. El e mai scund decât mine cu vreo 2 cm. Este dragut si haios. mă place? Cum pot afla dacă mă place sau nu?
Azi am aflat ca o colega de-a noastră cu care mă înțeleg foarte bine îl place si ea pe Stefan. Ea i-a zis (mai de graba a tipat) ca îi place de el in ultima pauza, când eram cu toții in curtea școlii asa ca a auzit-o toată scoala. El i-a zis " oricum știam...". In ora de româna ea a cântat imnul României iar el a început sa rada (mai subtil dar radea) pentru ca Maria cânta oribil. Dar azi l-am văzut ca ii zambea... De la departare dar ii zambea. Credeti ca o place? Cum asi putea sa aflu dacă mă place pe mine sau pe ea?
Relația noastră merge de minune... Adk relația de prietenie. Dar am o proasta in clasa care se tot da la el. Uneori in ore ( ea sta in fata lui) se uita unul la altul si nu stiu ce sa fac. Imi vine sa-i tai capu. Nu stiu ce sa mai fac! Mă innebuneste! Crezi ca o place pe retardata aia?
Vineri am mers la o pertecere de-a unei colege unde a venit si el. La masa m-am asezat langa el si nu a zis nimic. Am organizat un concurs iar el era adversarul meu si trebuia sa ajungem la o bara si sa mergem pe ea. Care ajungea primul castiga. El a ajuns primul dar m-a asteptat pe mine si m-a lasat in fata lui. Apoi baietii au facut (obligati sau neobligati) coplimente fetelor. Era randul unei colege. Ea l-a ales pe el. A venit in fata ei si a zis : "Pot sa aleg alta fata?" iar iar Animatorii sefii de grup niste adulti angajati au spus ca are voie. A venit in fata mea si a zis:"Diana, Ai ochi foarte frumosi" eu i-am zis: "Multumesc! Si tu ai ochi foarte frumosi!" Si sincera sa fiu fata pe care nu a vrut-o el nu era urata de loc. Chiar era foarte draguta. Am organizat jocuri intr-o trambulina gonflabila. Eu am alunecat si am cazut, dar el mi-a dat mana si m-a ajutat sa ma ridic. Este super dragut. Nu stiu ce sa mai fac. Si nici nu am curajul sa-i zic ceva de genul : "Auzi, tu ma placi?" Nu stiu cum sa fac sa-i arat ca il plac dar in acelasi timp sa aflu si eu daca ma place. Am incercat prin diferite jocuri. Ii spuneam prietenei mele sa se joace cu el ceva gen adevar sau provocare si sa-l intrebe daca ma place dar nu a vrut sa spuna. Ajutata-ma! Sunt cu adevarat indragostita de el!
E super! Azi am mers la film cu stefan. A fost super mai ales ca am fost la un film de groaza iar la secventele in care erau monstrii ma lua de mana si imi zicea "nu-ti fie frica! E doar un film! " Cand am plecat i-am zis PA si apoi l-am pupat pe obraz. E super dragut!
Azi e cea mai fericita zi din viata mea! Aseara am primit pe mess un mesaj de genul "Daca trimiti acest mesaj la toti din lista ta cineva isi va da seama in seara asta ca te iubeste si iti va spune maine." Zis si facut. Am trimis la toata lista mesajul. Azi e ziua mea si am adus bomboane la scoala. Cand am ajuns la Stefan (baiatul de care imi place) a luat bomboana si mi-a zis "La multi ani!" eu i-am multumit si apoi l-am pupat pe obraz. In pauza m-a luat de mana sa-mi zica ceva. Ne-am dus intr-un colt al curtii scolii si mi-a zis: "Diana, eu te plac." eu i-am zis: "Stefan, si eu te plac." A fost super! Mi-a zis ca vine si vineri la ziua mea. Vreau sa stiu cand va veni marea intrebare "Vrei sa fii cu mine?" sau deja se considera ca avem o relatie (mai complicata)?

Acesta e micul meu roman de dragoste cu un baiat de care imi place. Scz ca nu are continuare dar este o chestiune in prezent. In unele paragrafe imi adresam singura intrebari. Da asta e viata mea crazy si happy iar asa e iubbitelu’ meu (nu suntem impreuna dar imi place sa-l alint). Despre primul sarut nu am inca detalii. Dar sigur se va intampla in ceva timp. Abia astept sa vad continuarea micului meu roman de dragoste. Poate in curand va deveni un roman cunoscut pentru ca stii…mi-ar placea sa ma fac scriitoare.

| AliceIDK a răspuns:

Buna!
Iubirea mea s-a aratat la sfarsitul clasei a doua. Din clasa intai nu am recunoscut-o, dar uite ca mi s-a aratat. Ma iubia cu foc, ar acum cu si mai mult foc. Uite-ne acum, in clasa a 8-a fiind un minunat cuplu. In clasele 3-4 ieseam in parc, dimineata, inaintea scularii mamei si tatei. Cand ne prindeau, spuneam ca ne-am dus afara. Eu ma imbracam fitos, iar el cu pantalonii scurti. La 5 dimineata nu era nimeni in parc, si state-am pana pe la 6 si ne alergam reciproc si mai stateam pe banca... Pana in clasa a5-a eram doar prieteni care se iubeau, dar la 11 ani am devenit oficial un cuplu. Uite, Avem 14 ani si inca facem acele nazdravanii inca de copii mici! Acum ne sarutam. Trece in fiecare seara pe la mine sa imi spuna "noapte buna". Doar stam aproape unul de celalalt. Si asa vom face inca nu stiu cat timp, dar va fi mult. Cine stie?! Poate ne vom casatori si vom avea copii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul sărut?
Păi. totul a început aşa:
Veneam de la şcoală cu colega mea, care era pe atunci cu un tip de a 11-a. Noi două având 12 ani. laughing Aşa. şi ea zicea că cel mai bun prieten al iubitului ei arată bine. Atunci eu am făcut o faţă supărată şi am spus în glumă "Dacă te atingi de el, te omor! E al meu!". Atunci am început amândouă să râdem şi ea mi-a zis că dacă vreau îmi face ea "lipeala" şi că şi el ar simţi ceva pentru mine. Deşi prima dată am refuzat, după lungi bătăi la cap din partea ei, am cedat. Tipul, care era tot a 11-a a venit seara la mine ( nu acasă, la şosea laughing ) cu prietena mea şi cu iubitul ei. Când am plecat ăia doi se ţineau de mână şi fratelo ( aşa îi spun eu iubitului prietenei mele ) i-a spus tipului "Uite mă, uite!" Şi a ridicat mâna sa împreunată cu a ei. După Cosmin ( my first love ), mi-a luat mâna şi a zis "Ia să vedem, e bine? E bine!" laughing Ajunsesem undeva lângă o magazie şi fratelo şi prietena mea au început să se sărute. Atunci eu eram mai în spatele lui Cosmin.
"Fratelo: Fă mă ceva!
Cosmin: Să fac ceva? Da?
Fratelo şi prietena mea la unison: DA!"
După s-a întors spre mine şi m-a sărutat. Apoi prietena mea a zis "Vrem şi noi să vă vedem. ( Cosmin era cu spatele la ei când m-a sărutat şi nu ne-au văzut rolling on the floor ) Dar atunci El a ridicat telefonul, l-a deblocat ca să se aprindă ecranul şi l-a îndreptat spre mine şi spre el ( ne ţineam în braţe

| nykol112 a răspuns:

Pai la 13 ani a fost ciudat...
eram cu un baiat si ma plimbam mereu cu el prin parcuri si din astea si a incercat sa ma sarute de multe ori da mie imi era frica sa ii spun ca nu stiu asa ca ma faceam ca primesc mesaje ma uitam in alta parte il evitam
pana cand intr-o zi ma suna sa vin afara ne intalnim intr-un parc unde nu prea era lume ne asezam pe banca se uita la mine intruna si fara sa vreau m-am uitat si eu la el si gata m-a sarutat a fost ciudat pe moment da parca atunci cand ajungeam acasa vroiam sa dau timpu inapoi sa ma sarut iar cu el

| DolsePapusika a răspuns:

Buna! Primul meu sarut a fost in vinerea aceasta! povestea:
Era inceputul anului toti copii se adunasera la scoala. Robi venise din alt oras unde fusese la scoala
anul a fost controversat Adina ( cea mai buna prietena a mea) il placea pana cand profa a mutat-o in clasa 4 fii
ndca fusese plecata in Franta si nu facuse cls 4 in Romania! S-au despartit si gata... am mai avut cateva controverse cu inca 3 fete care pana la urma s-au plictisit ( suntem prietene toate 3 )
iar vineri de dimineata see dadea la mine ma luoase in brate iar alt coleg se luase de mine (se juca) robi i-a spus "lasa-ma ma sa o sarut". "fata tu vrei sa il saruti?". "nu" dar m-a sarutat (nu eram atenta ) apoi intr-un coltisor se uita la mine si pentru a nu se mai uita l-am sarutat!

ei cam atat pa, pa!

| Tony810 a răspuns:

-

| Ioana857 a răspuns:

Primul meu sarut a fost duminica.El era asa de frumos.Cu ochi albastri, buze rosii si par blond.A fost asa de romantic! Fiind ca stau la tara, am fost intr-un luminis.Frunzele ruginii inca cadeau din copacii goi.Parca erau niste fluturasi.El a venit cu bicicleta.M-a chemat lanaga el sa stau pe portbagaj.M-am asezat.El a inceput sa imi mangaie obrajii si parul.A tunci eu i-am dat un pupic pe obraz. Dupa aceea am mai vb.La un moment dat a tacut.L-am intrebat ce se intampla si el s-a apropiat de mn.Eu am inchis ochii si totul s-a intamplat de la sine...A fost asa de romantic.Si acum imi sta in cap sarutul ala.:*

| as1reetgerfdqa2 a răspuns:

Aveam 12 ani. Eram in clasa si eram eu cu o fata de servici iar ceilalti au iesit afara ca sa aeriseasca incaperea. Amandoi ne placeam. M-am apropiat de ea (ea se inrosise la fata) ne-am pus frunte in frunte si ne-am sarutat. In timp ce ne sarutam am pus-o la perete. Asta a fost in clasa... a 5-a parca...da cam asa.

| DragosDD55 a răspuns:

Pai eu m-am kiss (franch) in cl a 5 si acu is in a 6 (aprp 13 ani) si na afost destul de fain nu neg laughing da acu is cu o fata elena da treba ii nasoala ca masa are cv c urelatile si o aflat de noi si i naspa ca s-ar putea sa ne despartim din cauza asta help me pls

| An0nimaa a răspuns:

Paii..primul meu sarut a fost acum la 15 a fost minunat.
Deci...personajele sunt : Eu, Bia si Nicklaughing
Bia este prietena mea cea mai buna
Nick este acum iubitul meu
Povestea incepe asa..Am iesit odata afara cu Bia si urma sa ne intalnim cu Nick.
la Bia ii placea de el atunci..Cand l-am vazut pentru mine si pentru Nick.a fost asa. dragoste la prima vedere.
Bia la inceput nu stia ca ne placem, pentru ca imi era frica sa nu o pierd... Dupa o luna cam asa Nick m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el...iar eu am ramas..asa..nu am stiut ce sa zic..si i-am zis ca ma mai gandesc pana seara, si ii dau raspunsul la 12 noapteabig grin
Cu timpul Bia a aflat ca el ma place pe mine, si pentru ea nu mai simte nimic.
Ziua am tot vorbit cu ea, si i-am zis ca nu stiu ce sa ii zic, ea era asa"Omg...acuma asta o sa fie cu elrolling eyes"Si mi-a zis sa ii spun "da" daca tin si eu la el
A venit seara si am intrat pe mess..am vorbit noi..si pana la urma a venit momentul cand trebuia sa dau raspunsul..pana la urma i-am zis "Da" pentru ca il placeam foarte mult.
Infine sa mai scurtamlaughing Si intro zi am mers la el, am iesit afara si in parc, statea Bia cu spatele si ma sarutat.Am fost asa rusinata..vaiiblushing Acum ma apuca rasul dar atunci, a fost asa frumosday dreaming.
Ok povestea mea nu e romantica, dar imi place sa imi aduc amintelaughing:*