| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac...Sunt cu prietenul meu impreuna de 2 ani aproape.ne iubim foarte mult. dar ne certam prea des.crying Aproape in fiecare zi ne certam.si daca e o zi in care nu ne certam a doua sigur ne certam. Nu mai pot nu stiu ce sa fac sunt disperata. pur si simplu ne certam din nimicuri.As vrea sa fiu si eu ca alte fete sa am puterea sa ne despartim dar nu pot.simt ca daca s-ar intampla asta as muri.crying Acum iarasi ne-am certat.si simt ca innebunesc cand vad ca asteapta de la mine sa fac eu primul pas...nu stiu ce sa fac dati-mi un sfat va rog din tot sufletulcrying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,daca va iubiti asa mult incercati sa lasati orgoliile la o parte si sa mai lasi de la tine uneori,sa mai lase si el. Discuta cu el si spune-i ce simti si ca intr-o relatie trebuie sa existe respect si comunicare,stii cum e,certuri exista in orice relatie,dar cand sunt exagerate si din nimicuri,se umple paharul si nu se poate toata ziua numai cearta, o zi buna, 10 rele.La un moment dat se strang si te saturi,si chiar nu are rost sa ai o relatie daca nu exista intelegere.E bine sa fac aprimul pas cel care greseste,nu trebuie ca dupa fiecare cearta sa fii tu mereu cea care il cauta si isi cere iertare.Vb cu el sa lamuriti treburile sa vedeti cum ramane cu relatia voastra, si sa te inteleaga si el daca te iubeste, sa nu provoace certuri inutile.

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex explică:

Dar ne certam numai din prostii.si cel mai rau ma enerveaza ca tot timpul da vina pe mine.tot timpul eu sunt vinovata.nimic nu fac cum trebuie.nu ii mai convine nimic. eu nu am voie sa ies afara sa vorbesc cu nu stiu cine dar el are voie.tot timpul imi reproseaza ca sunt geloasa si tot felul de din astea.nu stiu ce sa mai facc.cu ce sa il surprind? si daca ma duc la el si incerc sa vorbesc cu el ma evita.crying(

| LaLaLaLoveAlex explică:

Daa.as vrea eu sa faca primul pas.e prea ambitios si orgolios si el nu era asa.tocmai de asta imi pun semnul intrebarii.pentru ca s-a schimbat asa dintr-o data.din cauza prietenilor poate. nu stiu exact.dar ma roade treaba asta.si nu stiu cum s-o scot la capat.

| LorryDulce a răspuns:

Sincer,te poti insela si sa nu mai fie vorba de iubire, ci de obisnuinta, multi confunda lucrurile astea 2. Nu poti sa stai intr-o relatie(in cazul in care simti ca nu mai poti) doar de dragul de a sta,sau de dragul timpului petrecut impreuna. Orikt ai iubi pe cineva,daca nu iti raspunde la fel,sau daca nu incearca cel putin sa faca si el ceva sa fie bine, mai bine iti bagi ceva in ea de iubire si mai bine suferi acum decat sa suferi cand deja va fi prea tarziu. Totul trece, numai ca in momentele alea nu poti sa accepti lucrurile astea.Iti spun din propie experientza. Fa ceva pentru tine sa iti fie bine,sunt atatia baieti pe lume, si fete, inkt nu iti va veni sa crezi mai tarziu cate ai pierdut pentru o relatie care nu mai mergea.

| alexuta4you a răspuns:

Imi este usor sa-ti raspund pentru ca si eu am fost in situatia ta si mai sunt foarte putin.Incearca sa discutati problema asta nu e corect sa faci tu mereu primul pas chiar daca nu ai gresit tu, vb cu el spune-i ca nu e bine asa explica-i ca o discutie sau un lucru care nu va place nu trebuie sa se termine mereu cu certa ca lucrurile se poti discuta frumos, iar daca vezi ca nu se schimba situatia eu stiu ca e greu nu mai face tu primul pas daca nu ai gresit tu lasa-l sa o faca el daca tine la tine cu adevarat va face el primul pas. bafta

| malishka93 a răspuns:

Salut! Si eu sunt cu un baiat impreuna de 1 an jumate, primele 5 luni nu ne certam niciodata toti se mirau de dragostea noastra! dupa un timp a inceput si la noi certuri din nimic! apoi cu timpu a inceput sa fie mai bine! Incercati sa lasati unul de la altul, nu fiti mindri! Inceraca si il surprinde cu ceva nou! demonstreazai ca il iubesti si ca nu bvrei sa se termine totul intre voi! tu fii mai kalma si intreaba-l daca simte ce simtea inainte pentru tine daca dragostea aceea inca exista! Succes scumpo! totul se va rezolva cu timpul! Mai lasa si tu de la tine daca el e mindru! cel mai frumos in lume este sa iubeti si sa simti ca cineva mereu se gindeste si vrea sa fie alaturi! O zi buna! pupici