| croissant a întrebat:

Spuneti-mi va rog daca procedez bine. Fostul trebuie sa ramana fost chiar daca mai am sentimente undeva intr-un locusor?(ne-am despartit 1 an si in tot acest timp nu ne-am vazut, doar am mai vb pe wapp). Ne-am blocat peste tot... Pe 23 va fi ziua lui de nume si nu stiu daca sa ii las sau nu un mesaj pe telefon... Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Cred că este total irelevant ce spunem noi din moment ce o mare parte din interesele tale se focusează pe fostul.
Din punctul meu de vedere este o abordare gresita din partea ta, nu faci decat să îti amplifici sentimentele față de el, nu te ajuti deloc pentru ca sa treci peste asa zisa despartire. Toate aceste preocupări în raport cu fostul vor atrage după sine dezamăgiri, răni, frustrări înregistrate în soldul tău.
Să fim serioși, ziua lui de nume. ce scuipi să nu mai lingi.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi normal că nu te rupi dacă continui să menții contactu.

| Sofer a răspuns:

Vrei sa te împaci cu el? Nu trebuie sa ii lași niciun mesaj.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ar trebui să treci peste. Nu cred că-i pasă de un lma.

| Eugen80 a răspuns:

Daca vrei sa fii cu el, spune-i asta, daca el e cu altcineva, lasa-l sa-si vada de relatia lui.
Razgandite din astea ca tine sunt multe si alta data trebuie sa te gandesti bine cand termini o relatie si sa-ti asumi acest lucru.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Pai si el daca nu mai are sentimente pentru tine ce o sa faci?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Eu am suferit după fostul 2 ani de zile deci cu timpul ai sa l uiti, asa eram si eu ca tine, si după 3 ani ce crezi imi scrie ca vrea sa ne împăca (cred ca nu mai avea ce ***) asa ca stai linistită cu timpul chiar o sa l uiti desi te gândesti mereu la el acum ....la un moment dat o sa ti se ia de treaba asta, o sa te plictiseștiwinking

| mihamihd a răspuns:

Daca tu simti sa ii lasi mesaj nu e nimic gresit sau deplasat, asta atata timp cat intre voi s-a terminat totul decent.