| smiley92 a întrebat:

Am vorbit cu o fata timp de o luna si ceva pe mediile de socializare, a dat numarul de telefon si am vorbit si la telefon.I-a placut discutia din ce am observat dar dupa nu mai raspundea la mesaje pe fbk iar cand am vrut sa o sun nu mai raspundea, dupa a dat ea mesaj.Mi-a zis ca nu are prieten dar e tot vina ei ca s-a despartit de fostul, ca era prea indiferenta si ca testeaza oamenii care au rabdare cu ea.
Problema e ca de un timp nu imi mai raspunde la mesaje, am cam "suparat-o" zicea ea cu facultatea si ce invata ea, am tachinat-o prea tare(fara sa ne fi vazut la o prima intalnire) si ca nu ne-am potrivi, ea e mai diferita si deocamdata nu doreste o relatie.
Am dat-o in bara rau(cred) si i-am zis ca nu vreau o relatie de prietenie cu o fata iar daca nu mai are incredere in mine sa imi dea block pe fbk(am vrut sa o testez si a dat block), insa am mai ramas cu numarul de telefon.
Ce m-ati sfatui sa fac in acest caz, sa mai insist cu vreun mesaj pe Wapp? Nu i-am mai dat nici un semn de 2 saptamani.As vrea sa mai incerc cu un mesaj dragut sa fie interesata iar si sa mai putem vorbi, ea probabil citeste mesajul la inceput iar daca nu ii place nu se mai uita la restul deci trebuie sa fie ceva interesant de la inceput.

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai insista lol e penibil, fata ți-a zis deja că nu te vrea și ți-a dat block, ce crezi că o să facă că-i scrii pe wapp? își schimbă brusc decizia? ești prea disperat și de aia ți-a și făcut vânt. trebuie să fii mai indiferent, să nu arăți că gata ești acolo 100% nu mai există altcineva, altcineva, atitudinea asta plictisește și face oamenii să fie indiferenți față de tine. puțini sunt care apreciază și chiar și ăia când li se dă prea mult încep fără să vrea să-și piardă interesu. omu apreciază omu pentru a cărui atenție luptă, nu care i se dă pe tavă după o zi de socializare

| smiley92 explică (pentru Adry05):

Tocmai asta am si facut, nu i-am dat impresia de disperat, am zis ca nici eu nu mi-as dori momentan o relatie iar daca nu mai poate avea incredere in mine sa dea block.Am avut si eu partea mea de vina ca am spus ceva ce nu trebuia spus si nu o presam incat sa vorbesc zilnic cu ea.Ii mai spuneam sa ma caute ea daca vrea sa vorbim si zicea ca nu are timp cu facultatea si poate va scapa din asta.Mai mult ma "jucam" cu ea, o tachinam dar i-am si spus ca imi place de ea.

| AdelinaC a răspuns:

Ce te mai complici... las-o in pace ca mai sunt si alte fete

| anonimg a răspuns:

N-ai ce cauta sa continui o relatie cu o persoana care isi testeaza partenerii. Tu nu trebuie sa fii pacientul unui "medic" instabil psihic.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ai nevoie de o alta ciudata in viata ta, doar pentru ca ti-a dat un numar de telefon.

Continua sa cauti. Daca tot este sa alegi ar trebui sa alegi intre macar trei tipe.

| Alverto a răspuns:

Salut
Frate, îți pierzi timpul degeaba
Cu fetele de acest gen nu vei avea o viață fericită
Caută pe cineva careia chiar îi pasă de tine

| alexalx1234 a răspuns:

Da-o in rahat de proasta. Toate fac asa in ziua de azi. Fi sigur ca daca l-a mentionat pe fostul e clar ca vrea sa se intoarca la el si pe tine doar te-a folosit. Fetele sunt pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As prefera sa crap virgin decat sa stau cu asemenea ciudata. Sunt gagicul ei sau sobolanul de laborator?

| smiley92 explică (pentru anonim_4396):

Pai inca nu a fost ceva serios, urma sa ne vedem dar cred ca era deja timpul sa ne vedem sau sa dea web dar o dadea la intors ca nu ne cunoastem prea bine.Imi dadea impresia ca vrea sa fie prea mult cautata, sa fiu eu cel care o tot cauta, sa vada daca is disperat dupa ea.Totusi raspundea la mesaje sau le citea fata de alte tipe care nu raspund sau vorbesc un timp apoi nu mai dau nici un semn de viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru smiley92):

A deci are si ego cu primit atentie. Hmm

| smiley92 explică (pentru anonim_4396):

Cam toate fetele isi doresc sa primeasca atentie inainte de o relatie, sa fie cautate.Sa fii "atragator" pe mediile de socializare tineretul cauta persoane care au vizitat tari exotice, adrenalina, distractii etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru smiley92):

Nu doar fetele cauta asa ceva, tipii care fac lucrurile listate acolo isi bat joc de cei care nu, deci... Hai sa fim seriosi, de banii unei vacante intr-o tara exotica, prefer sa bag sala, sa fac un site etc. Si-s investitii care fie aduc bani inapoi, fie aduc putere. Chiar as vrea sa car marfa intr-un depozit in caz ca nu gasesc alt job dupa covid, forta fizica = job lejer in transportat marfa.

| christall a răspuns:

Nu are rost sa mai vorbesti cu cineva care te-a blocat. Daca ti-a spus sa o lasi in pace si tu insisti, e hartuire.

| alexalx1234 a răspuns (pentru christall):

Pentru ele e hartuire si simplul fapt ca treci pe langa ele pe strada

| Jus7t a răspuns:

Da, da, e mai diferită..sigur că e, oare de ce nu își dorește o femeie o relație? Că nu a găsit tipul potrivit, de aia.
Astea care îți spun că nu e momentul...îți zic frumos că nu ești genul lor și trebuie să le mulțumești că nu îți pierd timpul.

Da, fii disperat, poate o faci să vomite puțin în gură când îți citește mesajele, funcționează...dar nu cred că vrei asta.

Din câte cred eu, ea e și manipulatoare deci ți-a făcut o MARE favoare că ți-a dat block, găsește una normală.

Numai bine! Pace și iubire, zâmbete și fericire.

| smiley92 explică (pentru Jus7t):

Intr-un fel ai dreptate, nu ma asteptam sa imi dea block si de asta i-am zis in acel mod, daca nu are incredere sa imi dea block pe fbk. Oricum am mai scris si aiurea, m-am grabit cu raspunsurile si am dat-o in bara.
Femeile nu prea investesc mult in ceea ce zic deci eu trebuie sa pierd timp si energie spunand ceva interesant, si nu e vorba de impresionat ci de creerea atractiei.
Cam toate isi doresc sa fie manipulatoare, conteaza cum le abordezi de la inceput iar daca se supara din orice e mai complicat.

| adeluna a răspuns:

Daca tot la ea te gandesti scrie-i asta. Cere-ti scuze daca ai jignit-o, si spune-i ca te-ai bucura daca atunci cand e pregatita ti-ar da o sansa pentru ca tie ti se pare speciala si crezi ca relatia voastra ar avea potential.

| smiley92 explică (pentru adeluna):

Am incercat si asta sa ii spun printr-un mesaj voce dar am mai spus ce nu trebuia spus(faza cu prietenia ca as vrea mai mult de atat) si nu as vrea sa fim prieteni si s-a suparat.
Cu cat te rogi de o femeie cu atat aceasta nu va vrea sa mai aiba de-a face cu tine.
Nu cred ca ar fi bine sa aduc aminte in mesaj ce a fost, mi-am cerut scuze.Ar trebui sa ii spun ceva dragut care sa ii starneasca din nou interesul ca dupa sa nu fie prea tarziu.

| smiley92 explică:

Multumesc de raspunsuri dar fata de altele cu aceasta tipa as mai insista...dau peste tot felul de pustoaice iar eu am deja o varsta.Pe unele le iau cam tare cu gluma si o dau in bara pentru ca poate par "penibil".Cu unele poti sa o lalaiesti si un an, iti zice ca are prieten dar sunt care vorbesc mai departe pana incerc sa fiu mai sincer cu ele si atunci nu mai scriu nimic.Nici nu stii cum sa le mai abordezi pe unele ca ar fi epuizare si pierdere de timp incercand sa iau lucrurile in serios.Se pare ca tot la ea ma intorc pentru ca avem cateva puncte in comun si mi-e greu sa abordez alte tipe de la capat.
E posibil sa fi fost si vina mea ca am glumit pe seama ei prea "devreme" si tipa ar fi chiar ok.
Totusi i-as lasa un mesaj sa vad ce se intampla, daca nu raspunde nici acum nu as mai insista, dar trebuie sa fie un mesaj bine gandit de la inceput.

| christall a răspuns (pentru smiley92):

Nu stiu cati ani ai, dar de ce nu incerci sa gasesti pe cineva de varsta ta?

| smiley92 explică (pentru christall):

Multe s-au maritat sau stau si asteapta sa le pice ceva mai bun, in plus nu prea am unde sa cunosc decat in mediul online.Mai lucram in afara dar nu erau pe placul meu sau aveau prieten si nu imi place sa fac probleme.

| christall a răspuns (pentru smiley92):

Chiar si in mediul online poti gasi pe cineva de varsta ta si sa ai o relatie serioasa. Fara suparare, dar am impresia ca te canalizezi spre un target de varsta care nu e matur sa-si asume relatii.

| smiley92 explică:

De obicei e ok sa le intreb daca au prieten sau nu?
Daca spuneti ca nu s-ar putea sa fie o pierdere de timp in mediul online pentru ca o fata ar putea sta la discutii ca prieteni dar daca are prieten si tine la el as fi ca o posibila rezerva si eu stau sa o astept doar pe ea.
Nu stiu dar nu imi place sa vorbesc cu mai multe o data si sa creez chimie, adica daca e sa fie atunci va fi sa ne vedem dupa 1-2 luni.Voi ce ziceti?

| hoevenom a răspuns:

Neata frt venind de la o lesbiana exista multe fete pe lumea asta si unele efectiv nu merita energia ta. nu mai alerge după asta si încearcă sa iesi in lume sa găsesti pe cineva mai bun care te apreciază pentru cine esti. bafta