| jaga_7779 a întrebat:

Stau cu o fata de 1 an si 3 luni, am stat in 2010 din primavara pana in toamna, stiam ca fumeaza, nu m-a interesat deloc, ca m-ai fumam si eu cateodata la ocazii. Dupa aceea in toamna ne-am desparitit, iar in iarna a vrut iar sa fie cu mine, dar i-am spus ca numai suport mirosul si gustul de tutun. A zis ca pentru mine face orice si se lasa de fumat, mi-a promis, un timp nu a mai fumat, dupa aceea iar o miroseam a fum, urmand ca de 1 luna si ceva sa recunoasca ca iar fumeaza, si ca fumeaza cu maicasa. O iubesc mult si nu as vrea sa ma despart de ea, i-am explicat ca nu suport tutunul m-ai ales cand o sarut. Ma gandesc ca am 19 ani, si ea la fel, si cine stie, nu as suporta sa fumeze toate viata langa mine. Nu stiu cum sa fac sa o scot la capat. Azi ne-am certat, oarecum ne-am despartit, nu as vrea sa creada ca ne despartim doar pentru atat, dar pur si simplu nu pot sa suport fumul, mai ales la ea. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauti o nefumatoare.

| ignore a răspuns:

Ea te iubeste da e deja dependenta de tigari happy daca te deranjeaza si sa isi cumpere gume si gthappy

| Graphee a răspuns:

- O discuţie cu ea, ar ajuta cel mai bine. Spune-i că nu suporţi tutunul şi aşa mai departe, iar dacă ea acceptă să nu fumeze, ajut-o să scape de acest 'obicei'. Deoarece e greu să te laşi.

Numai bine.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Sa ii spui ei direct ce simti. Nu doar ca te deranjeaza. Ea trebuie sa stie ca tu nu o duci asa si daca e nevoie amenint`o cu despartirea ( e pentru ea happy ). Du-te la farmacie si ia ceva anti-tutun si daca ea te iubeste o sa ia pastilele alea sau ce o sa iti dea farmacista.

Auzi, fumeaza cu maicasa? Da la femeia aia nu`i pasa deloc de sanatatea fiicei ei? Poate reusesti sa vb si cu mama ei. Bafta!

| Miriam55 a răspuns:

''nu as vrea sa creada ca ne despartim doar pentru atat'' --> de ce? Păi de fapt, chiar din atât vă despărţiţi, pentru că nu o poţi accepta aşa cum este şi pentru că vrei să o schimbi.Ea nu poate, gândeşte-te că este destul de greu să te laşi, cunosc persoane destule.Orişicum, eu zic să încerci să o ajuţi, nu să o judeci atâta şi să o învinovăţeşti pentru ceea ce este. Vorbeşte-i frumos, explică-i ce crezi despre asta, ia-i plasturi sau ţigări electronice.

De asemenea, există gumă de mestecat, periuţă de dinţi şi apă de gură. Recomandă-i-le dacă vezi că nu se poate face nimic.

| EuTeIubesc a răspuns:

Vb cu ea, spune.i sa alege intre tine si fumatul, pe cine iub mai mult.Shi daca pe tine, incearca sa o ajuti sa se lase de fumat
mult succes

| jaga_7779 explică:

Am discutat cu ea de nenumarate ori, mi-a zis ca s-a saturat sa ma minta si ea nu se schimba si e decizia mea

| Gagicaru a răspuns:

rolling on the floor ia si u un kent si vezi ce viata ai

| Ovidiu16 a răspuns:

Sti cum e zicala, "Cand iubesti, sacrifici multe". Daca tot zici ca tii la ea poti sa treci cu vederea peste acest viciu.Ii spun viciu pentru ca si eu fumez, dar intr-o oarecare masura(3-4 tigari pe zi). Dupa parerea mea aveti 2 optiuni:se lasa ea de fuma sau te lasi tu de ea fiindca o sa te certi cu ea mai mereu din cauza mirosului de tigarahappy Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| zlat3 a răspuns:

Daca e de acord sa se lase incearca sa oa ajuti... mergi in farmacii si cauta guma de mestecat nicorette. este foarte buna si te ajuta sa nu mai fumezi