| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o marca de prezervative care au diametrul de 60mm?
Adica eu am mai luat durex si am gasit la max 56, doar ca ma strangea ca lumea. Am cautat in 5, 6 farmacii si tot nimic bun.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este normal sa fie prezervativul, foarte strans pe penis, precum pielita de la salam, fiindca daca-s largi, se rasucesc pe penis in timpul sexului si se rup.

| Anonymous744 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu ca trebuie sa fie o marimie mai mica decat cea a penisului, doar ca 56 mm este mult prea mica.
Am circumferinta de 15, 3 cm.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonymous744):

Pentru a usura sarcina de a alege marimea corespunsatoare si corecta a prezervativului in functie de circumferinta (grosimea) penisului firmele producatoare de prezervative prezinta urmatorul tabel :
Ca sa fie mai usor, iata si un tabel cu circumferintele si diametrele prezervativelor
Circumferintă penis; Diametrul nominal (largime prezervativ)
7 – 10 cm --------------------------- 47 mm
10 - 11 cm -------------------------- 49 mm
11 – 11, 5 cm ---------------------- 52 mm
11, 5 – 12 cm ---------------------- 57 mm
12 - 13 cm ------------------------- 60 mm
13 - 14 cm ------------------------- 64 mm
14-15 cm -------------------------- 69 mm
http://idealpenis.blogspot.com/......um-sa.html
Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Lista completa a modelelor precum si dimensiunile in care sunt fabricate prezervativele brandului Durex, este urmatoarea :
Brand;; Style;; Length (mm);; Width (max/min in mm)
Marca;; Model;; Lungime(mm);; Largime (max/min in mm)
-Durex Close Fit 178 49
-Sensation 178 52
-Ribbed 178 53
-Pleasuremax 195 66/54
-Elite, Extra Safe, Featherlite, Performa, Select Flavors, Tingle 205 63/52
- Avanti Ultima 205 63/52
-Comfort XL 251 63/54
Din tabelul prezentat reiese ca in cazul majoritatii modelelor fabricate de firma Durex, exista prezervativ de marimea 60.
Sper sa fii multumit de informatiile oferite. Multa sanatate!