| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Știe cineva vreun fel de prezervative cu diametrul nominal~45mm?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un prezervativ al carui diametru nominal sa fie de 45mm, ar trebui sa aiba un inel cu perimetrul de 45mm x 3, 14 = 141mm adica o latime aplatizata de 141 : 2 = 70mm, adica cele care au denumirea EXTRALARGE, iar astfel de prezervative se gasesc extrem de rar. Oficial cele mai largi prezervative produse de firma Durex care au latimea aplatizata de 66mm sunt : -Pleasuremax cu lungimea de 195/205mm /66mm
-Comfort XL cu lungimea de 251mm/ 63mm

| rares32556 a răspuns:

Durex XD