| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, cu 3 zile in urma am cunoscut un baiat care e cu un an mai mare ca mine(el are 16 ani si eu 15)si am inceput sa ma atasez de el si sa vorbesc cu el...dar prietena mea mi-a spus sa am grija cu el ca e golan, stiu ca face multe prosti dar dar mie mi se pare ca e un baiat foarte bun..adica asa simt...cu toate ca mai multa lume a spus despre el ca e un golan mie mi se pare cu totul altcumva, imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| sweet22D a răspuns:

Si golanii se indragostesc, poate doar pare golan, aparentele de cele mai multe ori inseala. Atunci cand incepi o relatie inevitabil iei in calcul si o eventuala despartire si ai tot felul de ganduri: daca ma va minti, daca voi suferi etc. Eu daca as fi in situatia ta as fi atenta la comportamentul lui, la felul in care vorbeste, i-as pune multe intrebari de genul: ce ai face daca? si asa iti poti da cat de cat seama daca este o persoana sensibila si de incredere.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Desigur ca poate avea si calitati, dar daca toata lumea are o parere negativa despre el ar fi nevoie de multa atentie daca legati o relatie.Vezi cum se poarta in anumite situatii, mai ales situatii limita, cum gandeste. Ai rabdare sa-l cunosti bine pentru a lega o relatie.

| 1man1 a răspuns (pentru ElenaSA):

Un răspuns inteligent!