| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cam suparata ... cu toate ca ma imbrac frumos si elegant in pas cu moda . pana acum nu am avut nici un iubit (sunt clasa 8-a ) am trasaturi frumoase .ochi frumosi nu inteleg de ce nimeni nu vrea sa fie cu mine . ci ei sunt cu toate uratele si parasutele . Mentionez ca sunt timida , cu bun simt , de gasca .nu inteleg motivul ! funda cel mai bun sfat .

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti inca foarte mica si extrem de disperata. fetele serioase (cum te descrii tu) incep sa se gndeasca la baieti prin clasa a zecea si atunci e si momentul unei prime prietenii. Tu insa ai inceput mult mai devreme, cand baietii carora le plac fetele serioase au alte ocupatii, iar singurii disponibili sunt baietii superficiali, carora le plac parasutele. Exista doua variante: te facis i tu parasuta si vei avea succes sau incerci sa te comporti normal pentru o fata serioasa si te ocupi inca vreo doi ani doar de scoala si de gospodarie). Si te mai invat ceva: disperarea se simte si alunga barbatii. Niciodata un barbat nu va incerca sa ccereasca o femeie pe care o simte disperata sa fie cucerita.

13 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Motivul poate fi timiditatea. Insa asta se poate rezolva. Vreau, totusi, sa te intreb altceva. Tu ai vazut la vreun baiat acele semne ca te place? Stii care sunt acele semne? Daca nu stii despre ce vorbesc inseamna ca ai de invatat intai aceste lucruri, iar mai apoi iti vei gasi un prieten. Daca vrei sa vorbim mai detaliat despre acest lucru, iti las id-ul meu de mess pe privat si vom discuta mai multe aspecte ale acestui subiect.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Rabdare va veni si momentul iubirii
daca nimeni nu iti cere sa fi cu el incearca tu sa faci primul pas

| pinkflower a răspuns:

Draga ...stai linistita, ca odata si odata va veni baiatul cel perfect si le vei da pe toate parasutele pe spate.
Se zice ca baietii, cand vor sa ia niste mere dintr-un pom, aleg merele cele de mai de jos(adica cu**ele si parasutele) pentru ca se multumesc cu un mar uratel. Dar intr-o zi va veni un baiaty curajos si va veni sa ia marul din varf care este cel mai gustos. Acel mar esti tu :*. Sper ca ai inteles. Deci asa e cu dragostea asta, asteapta si vei vedea ca va veni odata si odata un baiat potrivit. Pana atunci bafta!sad

| ZaineaM a răspuns:

Iti dau adresa mea de mass prin mesaj si o sa incerc sa te ajut cu timiditatea, mai nou asta este jobul meu pe TPU rolling on the floor

| MasterYoda a răspuns:

Esti proasta!
P.S. de bubui!

| Alecsa11 a răspuns:

Poate pentru ca baietii nu se uita doar la cum te imbraci si daca esti in pas cu moda. Poate ca nu sunt toti atat de superficiali cum crezi tu. Pune-ti problema altfel, ce mai ai de oferit in afara de faptul ca ai trasaturi frumoase si te imbraci nu-stiu-cum.

| raduraduu a răspuns:

Nu e din cauza ca esti timida. Eu personal dintre o fata cu tupeu si o fata timida pe cea timida as alege-o. Sa nu fii prea stilata pentru ca, la fel cum spune Ezlot, baietii se cam tem de tine sa nu ii refuzilaughing Fii naturala si cu siguranta o sa vina un baiat la tine.

| Ezlot a răspuns:

Adica eu ca baiat cand vad o faca cam cum te descrii u acum, adica stilata etc.cred ca unora le este frica sa nu se faca de ras in preajma ta big grin

| 23partyboy a răspuns:

Copile, tu iti faci probleme de gen in clasa 8? atunci ce ar trebui sa faca femeile singure pe la 30-40 de ani? sa mearga toate la casa de batrani sau sa se spanzure? e putin spus ca ai toata viata inainte, de fapt despre ce relatie poate fi vb la 13-14 ani,bucura te ca e asa,ca inca mai poti savura din "copilaria timpurie",crede ma apoi va fi altfel, va fi mai greu, tot restul vietii.

| MojitoMarco a răspuns:

laughing) deci nu pot sa credlaughing) cum sa fi dezamagita la varsta ta pai u nici nu sti ce insemna sa ai un iubit si vb de ellaughing) o sa cresti u mare si o sa vz ca nu o sa mai scapi de tipiwinking

| paunvalentin a răspuns:

Daca vrei ne intalnim si vorbim (daca ma intelegi ce vreau sa spun)

Răspuns utilizator avertizat
| Sergiu_Pop_1989 a răspuns:

Poate ca nu ai intalnit asa de multi baieti si nu conteaza asa de mult cum te imbraci, cel mai mult conteaza comportamentu cum te comporti cu baietii, sa stii sa vorbesti cu ei despre fotbal sau masini depinde de fiecare baiat ce prefera.Stai mai mult langa baieti si mai putini langa fete, afla ce le place si o sa gasesti pana la urma pe cineva.Bafta!