| OFataSimpla a întrebat:

Sunt ff suparata sad

As vrea sa ma schimb, sa fiu o persoana mai buna!

Si sa arat cu totul altfel!

Cum e posibil acest lucru? Mnu stiu ce sa zic... ma imbrac cel mai "interesant", elegant si sexy din cls, folosesc o gramad de produse pentru par, buze, ochi, unghii, etc.

Nu pot spune ca nu ma ingrijesc! Dar parca nu-i destul...ma simt "stearsa" si "urata". Cand vad atatea fete frumoase la noi in liceu si trec pe langa ele, mereu imi zic in gand:
"-Domne, ce mi-as dori sa fiu si eu ca ele!"

Dar degeaba, Iar faza cu "frumuseteza vine din interior" pfff...nu prea functioneaza. Am vazut persoane ff frumoase, dar cu o rautate iesita din comun! sad

Cat despre comportamentul meu, ei bine nu sunt o persoana care toata ziua sa tip, sa injur sau sa ma bat, sunt o fire linistita, la locul meu. Imi place sa vb frumos, nu suport mitocaniilehappy

Apelez la acest site pentru ajutor...

Intrebarea se subintelege happy

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Pffff... te inteleg!

Asa sunt si eu :)
De fapt, asa am fost! :p Dar mi-o trecut, intre timp! :)

Uite ce e! Nu mai baga si uh in seama toate panaramele proaste! Ce Dumnezeu! Ca si mie mi se reprosa una doua "de ce te imbraci asa?" de ce "porti mereu tocuri", etc... Si stii care-i faza?! vor doar sa te intiimideze!

Fiecare are propriul stil de viata, de a se imbraca, de a arata, de a se machia, etc.

Adica de ce trebuie veeesnik blugi cu adidasi? Suntem fete, mnuh? N-ar mai trebui sa mai incercam uneori si "rochiil"?! Si machiajul, rujul, etc?

Eu zic ca da!

Deci nu mai baga lume-n seama! :))
Caci gura lumii nici pamantul n-o astupa!
Daca te iei dupa ea, o sa inebunesti :) doar nu poti multumi pe toata lema. Bineinteles unele persoane iti spun ca "te imbraci fain" al; tele comenteaza si zic "uite si la asta", deci mnah...nu poti multumi pe toata lumea.

Fi tu insati si cine te iubeste, te accepta exact asa cum esti!

Le vezi pe acele fete mai frumoase?
Ti se pare! Cine stie cat stau alea in fata oglinzii sa se faca:)) ca doar alta ocupatie nu au! :))

Uite aici un com, care din greseala l-am trimis unui baiat la o intrebare, crezand ca-i fata :))

http://www.tpu.ro/......solut-dar/

Ok?! Deci capul sus!

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Daca vom lasa interiorul si ne vom baza pe fizic atunci putem deja sa constatam ca este un lucru exagerat Esti ingrijita din cap pana-n picioare si vazand alte fete tziai pus in minte cehstia ca ele sunt mai frumoase Uh esti frumoasa in felul tau

Aceasta mostenire vine de la parinti si nu toti avem gusturi asemanatoare

ca sa judecam alti oameni Daca toti am fi la fel ar fi intr-adevar plictisitor si viata nu ar mai avea un rost Eu tzias recomanda sa nu te simti niciodata jignita de tine insatzi si sa nu te mai compari cu alte persoane se subintelege totul nu poti semana sufleteste si fizic numai cu tine insatzi fiecare persoana este unica si seamana numai cu el insusi bafta ca sa treci prin aceasta perioada totul depinde de tine pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Intrebarea ta, lucrurile care le-ai zis in ea, imi aduce aminte, de mine! Sunt cam tot asa, sunt linistita si nu ma bag in conflicte. Iar faza cu imbracamintea, ei bine fi tu insati si imbracate in hainele tale, nu incerca sa iti schimbi stilul, doar ca sa le faci pe plac unor... Si eu sunt tot la fel, am haine de calitate si sunt cea mai imbracata, si ma intrebare tot la fel, eu de ce nu sunt ca ele? Dar mama mea zice sa nu ma uit niciodata inapoi, sa fiu sigura pe mine, sa nu ma injosesc in fata altelor care de fapt ele vor sa fie in locul meu! Trebuie sa fi mai optimista, sa iesi de sub cochilie, sa fi mandra de tine, atunci ele vor pica de ciuda, uite iti dau un exemplu, femeile americane care sunt grase si urate, se simt bine in pielea lor, se simt frumose, iar romancele care sunt de 100 de ori mai frumoase, nu pot sa observe asta, deoarece trebuie sa gaseasca mereu un defect, asa si tu, chiar crezi ca fetele ale sunt perfecte, pentru ca eu nu, cred ca tu esti speciala, toti avem defecte, fi si tu mai optimista!
Mergi tot pe stilul tau, dar nu uita de scoala, si sa vezi ca nu o sa te mai simti asa de pe dinafara!

Bafta!

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce te aranjezi nu stiu dc iti faci probleme ca nu arati bine. atata timp cat uh te aranjezi, te machezi e imp sa nu arati bine. si nu trebuie sa fi ca alte fete. e imp sa fi tu. sh stai uh linistita ca fetele de care zici uh ca arata mai bine nu au aratat asa mereu. asa ca stai linistita ca nu trebuie sa arati ca ele.