| KeporLove a întrebat:

Salut tuturor. Am si eu din nou de sfatul vostru.
Ma confrunt cu o problema de o perioada. si pur si simplu nu gasesc solutii sau greseala me. E vorba ca nu prea imi gasesc un colectiv o "gascha" "trupa". Am varsta de 16 ani si pana acum un an faceam parte dintr-o gasca unita care pana la urma s-a spart din cauza certurilor intre cateva persoane din gascha!
De atunci am mai fost in 2 "trupe" care se cam foloseau de mine si cu ajutorul unui var am descoperit asta. De cand am parasit si acea trupa ma inteleg foarte bine cu un var. dar cand acesta este plecat nu am cu cine sa comunic, ies la o plimbare cu bicicleta, la o poveste... Tin sa mentionez ca sunt la un liceu Tehnic. iar in clasa sunt 3 4 baieti mai "la moda". care aduna toata atentia prin fite si figuri. Eu sunt un baiat mai cu. "simt" si nu vreau sa ma fac remarcat cu limbaj sau cu figuri. Mai injur si eu de cand in cand dar nu prea des, si cand imi cere cineva ajutorul. ajut nu ma trag pe cur cum fac unii.

Ar putea fi aceasta problema din cauza stilului? Eu sunt putin mai modest. nu sunt genu de baiat sa ma dau in vand dupa "moda". Ma imbrac cu ce imi place si ma simt bine.

3 răspunsuri:
| fsorin96 a răspuns:

Esti ca mine. Eu nu simt nevoia sa intru intr-o "trupa". Mai bine fa un sport citeste ceva.Activitatile astea niciodata nu sunt o pierdere de timp.

| KeporLove explică (pentru fsorin96):

Da dar... nu stiu simt ca m-am retras in ultimul timp. nu mai am atat de multi prieteni care sa imi fie alaturi la greu si cred ca ar trebui sa cunosc si persoane noi.

| cristidan1 a răspuns:

Incearca sa gasesti prieteni cu procupari comune cu ale tale asa eram si eu acum 2 ani dar acum am o gasca cu mai mult de 30 de prieteni