| xolala a întrebat:

Sunt cat se poate de confuza.Ma inteleg foarte bine cu un coleg de facultate.Mereu ma suna,imi da mesaje si ma invita cam peste tot pe unde se duce(petreceri,cluburi, jogging, etc.) si ne cunoastem de putin timp.Din chestiile astea niste colege au dedus ca lui ii place de mine si am inceput sa cred si eu astalaughing. Ieri am vazut ca a pus o poza pe fb in care se pupa cu o tipa(din cate stiu eu nu are prietena) asa ca nu stiu ce sa mai cred:\
Astept cateva parerihappy

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate te considera prietena lui cea mai buna si de aia isi trimite mesaje, poate te place, poate, poate sunt en posibilitati un pupic intro poza nu-i mare lucru daca nu vei vb cu el nu vei afla fa-ti curaj si vb cu el bine nu din start si pe ocolite daca vrea relatie, daca place pe cineva etc

| neutrino a răspuns:

Studentii de azi sunt viitorii intelectuali de maine. Daca colegele tale de facultate asa spun, inseamna ca asa este, baiatul te place si pe tine!

| xolala explică (pentru neutrino):

Avem o nota de ironie in raspuns, imi placelaughing
Daca nu te superi poti sa imi spui cati ani ai?

| Danysan a răspuns:

In momentul in care ai ajuns la o varsta trebuie si tu ca fata sa mai faci pasi nu numai el.E clar ca te place dar daca face numai el gesturi si tu nu probabil ca in timp o sa se raceasca. Daca il placi si tu acolo cat de putin incearca sa iesi cu el si sa atingi acest subiect mai sensibil.Asa faceam eu cu o colega de facultate-eu o sunam, ma interesam de ea, o invitam mai peste tot si pe ea o durea la bascheti de mine.Ideea e ca daca il placi iesi cu el -daca nu spune-i si nu te mai face ca ploua -la varsta ta si a mea trebuie macar sa avem puterea sa fim sinceri fata de persoanele care tine la noi si pe care uneori nu le vedem cum ne vad ele :*.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Esti studenta, si inca te mai joci ca si cum ai avea 16 ani? invita-l la tine,. invitate la elbig grin, la o cafea, oricunde, in parc si vezi daca merge... ce e asa de greu

| xolala explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Hmm asa ti-am dat impresia? Mi s-a mai spushappy Nu stiu daca ai fost atent in mesaj dar eu ies cu el mai mereu.In momentul asta vreau sa fim prieteni si atat, dar voiam sa stiu daca iese cu mine pentru. ca sunt o companie placutalaughing sau e ceva mai mult.Nu stiu de ce am mai complicat lucrurile si am pus intrebarea asta aici.O sa il intreb direct si rezolv preoblema.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru xolala):

E normal ca vrea mai mult, dar nu crezi ca un baiat iese cu fata, asa fara nici un motiv.