| Robotica24 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si imi place foarte mult de o fata. Fata aceea este in clasa cu un vechi prieten din scoala generala. Mereu cand ies pe hol cu acel prieten (in fiecare pauza) si apare acea fata avem contact vizual de multiple ori, cam cate 1-2 secunde. Eu sunt topit dupa ea si cred ca si ea se simte atrasa de mine datorita privirilor insistenta. Cam acum o saptamana a venit la mine si s-a prezentat. As vrea sa ma duc la ea si sa o invit undeva... La o plimbare prin parc sau nu stiu... Faza este ca eu sunt foarte timid si mi-e cam rusine sa fac asta. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea si invita fata in parc la plimbare.

| Ana7807820 a răspuns:

Ai curaj si multa rabdare! O relatie de durata se construieste cu timpul.
Intalniti-va in pauze, dupa ore in vreun parc, iar cand simti ca ati ajuns departe cu discutiile, adu prietenia la un nivel mai superior. happy

| Numeexistent2 a răspuns:

Fa o la urma urmei nu e nimic de pierdut si daca nu, asta e pierderea ei