| DianaPopa15 a întrebat:

Sunt confuza, ar trebui sa-i mai dai o șansa?
Buna, am sa scriu pe scurt. Ies cu un tip de aproape 8 luni ne vedemm dar nu avem ceva oficial. Mi-am tot dorit sa termin "relația "asta cu el sau ce o fi pentru ca mi-am dat seama ca eu îmi doresc ceva mai mult și el nu. El mereu se comporta când e cu mine ca și cum ma place și suntem împreuna apoi ma cauta iar. Are perioade când se îndepărtează. Câteodată ma gândesc de ce nu are curaj sa zică gata hai sa nu ne mai întâlnim deloc.As ști și eu o treaba. așa ma frământ mereu și caut scuze când de fapt el ce vrea de la mine e doar o relație sexuală și din când in când nu foarte des.M-am gândit sa-i spun ce simt sa ma eliberez sau mai bine închei orice legătura cu el? Imi este greu pentru ca eu am pus sentiment fără sa vreau și cel mai bine e sa-l uit.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai de vorba cu el si spune-i ce simti. Exact.
Si, daca vezi ca nu-i convine, e cazul sa-l scoti din viata ta.

| wildthing a răspuns:

El nu-ti va oferi niciodata mai mult decat ceea ce-ti ofera acum. Cum tu iti doresti mai mult, cred ca ti-e evident ce trebuie sa faci.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca ai onora poruncile Creatorului si nu ai face sex cu nimeni inainte de casatorie

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul in fata si rupe relatia. evident ca el nu-si doreste ce-ti doresti tu, daca in astea 8 luni nu a fost capabils a-ti arate ca te place si ar vrea o relatie cu tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Discuta cu el, spune-i ca ai nevoie de o relatie.
Daca nu raspunde afirmativ, block si mergi mai departe, e spre binele tau.

| VoidEternal a răspuns:

Spune-i. Poate vei fii surprinsă.

| Hypefox a răspuns:

Relația ta este asemănătoare cat de cat cu relatia mea actuala.
Problema consta in faptul ca tu nu ii spui clar ce simți.
Noi 6 luni de zile am fost in situația care o descrii tu, ne-am certat si nu am mai discutat cu el o luna si cand m-a cautat "zicând ca ii este dor de mine", ne-am reîntâlnit si atunci i-am spus tot pe fata, tot ce vreau de la el, de la o relație si daca este capabil să-mi ofere seriozitate. Căci eu tăceam mereu si aveam impresia ca el stie deja ce si cum vreau dar nu exista asa ceva.
Curând facem anul de când suntem zis (împreună) si mai ales din acel moment s-a schimbat radical, este mult mai implicat, avem planuri de viitor, si tin sa menționez ca pana la faza in care sa nu mai discutam, nu exista sa vorbim despre viitor, sau ceva împreună... Nici sa ne aratam iubirea verbal nu se întâmplase dar cei drept, intim mereu am simțit ca este o chimie si asta ne leagă cel mai mult caci acolo mereu simțeam ca si arata iubirea. Poate si de asta s-a întors înapoi.
Asa ca fi atenta la detalii, daca te săruta dupa o partida de amor, daca te tine in brate. Poate e posibil sa fie genul de om care nu stie cum pur si simplu sa se arate sau nu stie cum sa ofere iubirea. Dar daca iti arata iubirea, înseamnă ca exista ceva si trebuie tu sa comunici cu el in asa fel încât sa clarifici situația.
Multe se rezolva discutând.

| jorjache a răspuns:

Oprește-te în a mai face scenarii. Dacă voia ceva concret, erai prietena lui.Asa el se mulțumește cu câte o partidă

| jorjache a răspuns:

Viața ta personala e data peste cap.Incearca sa găsești pe cineva pentru care tu vei fi totul, iată tu sa vezi in el totul