| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu iubitul de 8 luni si imi cere sa facem dragoste. el are 18 iar eu 16. Sa accept sau nu?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai totusi 16 ani.Chiar nu poti lua singura o hotarare? De ce trebuie sa intrebi pe altii? Nu, pentru ca esti minora.Si din cate imi dau seama nu cred ca stii nici cand sa alegi perioada optima pentru a nu avea probleme. Oricum, el a avut multa rabdare pe langa tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul este la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, dupa ce o sa faceti sex inevitabil candva, va veti desparti, daca vrei sa faci sex accepta si faptul ca te va parasi

| Wihox a răspuns:

NU. Clar nu. Daca ai pus aceasta intrebare inseamna ca ai dubi. Nu merita sa ai regrete mai incolo. Cand o sa simti nevoie si o sa fii sigura pe tine atunci faceti. Acum o sa-i vezi caracterul cu adevarat. Daca ii spui ca nu vrei acum si el mai sta cu tine fara sa fie nervos sau fara sa se raceasca inseamna ca te iubeste daca nu, nu merita.

In principal daca ti-a cerut sa faceti asta inseamna ca nu exista tensiune sexuala intre voi. Daca ar fi existat si tu ai fi vrut si nici nu ar mai fi trebuit sa vorbiti despre asta.

Concluzie. Mai asteapta.

| RAY a răspuns:

El sta cu tine pentru sex ceea ce e si normal, daca tu nu-i oferi pleaca la alta, faci cum vrei tu, problema e ca dupa ce ne descarcam ne pierdem interesul fata de fata aia, stam cu ea 1, 2 ani facem sex cu ea apoi pa, despre asta oti afla daca cauti incarcare sexuala masculina pe internet, la varsta lui ce ar putea vrea altceva ma intreb si eu insuratoare e ceva normal, asa e firesc, natural, un an nou fericit

| Emilian65 a răspuns:

Mai asteptati, pentru ca esti mica pentru a face sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu accepta.

Răspuns utilizator avertizat
| Taduic a răspuns:

Avand in vedere ca tu esti minora, cam tu decizi... eu daca as fi in locul lui nici n-as avea tupeu sa intreb o minora asa ceva.
De ce? Ca daca se trezeste fetita lui tati se duce la sectie si pa libertate.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

NU! Daca vroiai cu adevarat nici nu ne mai intrebai pe noi! Daca o sa faci si o sa iti placa iar el te lasa dupa aia cauti altul si daca si ala te lasa ce te mai faci? Faci cu toti? Daca era baiat destept nici macar nu mai te intreba ci te facea sa vrei, sa tragi de el sa faca sex cu tine :-|

| AlexandraBrb a răspuns:

Buna happy. Pai acum depinde de tine, ce vrei tu. Daca te simti pregatita, da, daca nu, nu. Totusi, mi se pare prea devreme, eu zic sa mai astepti putin ☺

| Raluca6006 a răspuns:

Bună :-) Pai fă cum crezi ca este mai bine dacă ești pregătită foarte bine dacă nu ești pregătită ar trebui să vorbești cu prietenul tău despre asta, ar trebui să înțeleagă :-) nu trebuie să ai nici un dubiu, nu se merită dacă doar el e pregătit. Multă baftă :-) kiss

| MyLifeAsIli a răspuns:

Da.Nu e nimic neobisnuit in asta, dar sa faci protejat.

| YvonneRawr a răspuns:

Din moment ce Lexu pune aceasta intrebare este clar ca nu se simta pregatita pentru acest pas. Draga mea, este devreme sa iti incepi viata sexuala la aceasta varsta pentru ca in primul rand nu iti permite corpul : nu este dezvoltat.In al doilea rand iti poti da corpul peste cap pentru ca o sa ti se deregleze ciclul menstrual, o sa ai probleme cu tenul si asa mai departe.
Poate ca tu in acest moment il iubesti pe acest baiat, insa trebuie sa te gandesti la binele tau mai intai si cel mai bine e sa discuti cu el ca nu esti pregatite pentru acest pas. Si nu trebuie sa faci asta pentru ca iti spunem noi, ci pentru ca nu esti pregatita.