| Sarah23 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 2 ani jumatate.In prima parte a relatiei am facut niste greseli pentru care sufar si acum, fiind mai copila. L-am mintit, inainte pentru a-l face gelos, dupa pentru ca voiam sa-i ascund niste lucruri mici, de ex m-a chemat x la suc, crezand ca se desparte de mine. Cea mai urata faza facuta de mine a fost cand m-am intalnit cu un fost prieten din greseala, cu care m-a rugat sa nu prea tin legatura si ne-am pupat pe buze.De aici au urmat alte minciuni.Astea s-au intamplat in primele 8 luni ale relatiei. aveam 17 ani atunci.Acum am 20. El este cu 5 ani mai mare decat mine.Ideea e ca am continuat sa fim impreuna, dar faptele mele au mari repercursiuni asupra relatiei acum.Nu am mai facut nimic ce ar putea dauna relatiei, dar nu crede.In ultima vreme, imi spune din ce in ce mai des ca nu mai are putere sa continue, ca nu are incredere in mine, ca vrea stabilitate si liniste sufleteasca si ca le-ar vrea cu mine, dar ar trebui sa fac ceva in privinta asta, ca el nu poate sa astepte ca timpul sa le rezolve. V-as ruga frumos sa ma ajutati cu un sfat, cu o parere in legatura cu ce as putea face sa-i recastig increderea, sau macar sa vada o imbunatatire. Poate nu merit un sfat, dar va voi fi recunoscatoare si va voi oferi si funda. Ajutati-ma va rog sa salvez ce am distrus odata!

3 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Vorbeste cu el si spune`i ca de la inceputul relatiei voastre te`ai mai maturizat si ca ai realizat ca ai gresit si ca iti pare rau, si fa`i cumva sa ii demonstrezi ca te`ai schimbat de ex. fai o chestie nebuneasca prin care sa ii demonstrezi ca`l iubesti nu stiu fai ceva ce ii place fi creativa. Sper sa te fi ajutat.Bafta!:*

| Sarah23 explică (pentru ღClauuღ):

Nu vrea vorbe, vrea fapte.Nu ii vine sa creada treaba cu maturizatu.Nu stiu ce fapte ar trebui sa fac.Am facut lucruri nebunesti care l-au facut sa uite pe moment de problema, as dori sa aflu de la voi fapte ce le-as putea pune in aplicare

| IULIAILICEA a răspuns:

Daca il iubesti fa ceva ce nu ai vrut sa faci niciodata, da`i ceva ce ai refuzat de multe ori si stii ca lui i`ar place