| deejay a întrebat:

Sunt cu o fata cu un an mai mica decat mine, eu acum trec la liceu, iar ea nu prea vrea sa mai fim impreuna, deoarece se teme ca ma va pierde pentru fetele din liceu, iar eu o iubesc mult si vreau sa raman cu ea, ce sa fac?

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La 14-15 ani ar trebui sa aiba ceva mai multa minte, caci daca tu nu te muti in alt oras la liceu, nu ai avea de ce sa o inlocuiesti sau sa o inseli pe acolo...

Explica-i ca si ea, peste un an, va merge la liceu, si daca i-ar placea ca tu sa reactionezi ca ea, ca te va insela! Intreab-o asta!

happy

| Libelle a răspuns:

Doamne ce prostie. Pai fata daca te iubeste lupta pentru tine, nu te lasa sa vrei altele. Ii spui ca daca ea renunta la tine pentru o prostie din-asta inseamna ca nu te iubeste. Daca e de-acord nu ae rost sa iti para rau pentru ea, pentru ca e o lasa, nu stie sa lupte pentru ce e al ei.

| vlaaddd a răspuns:

S-o lasi ca nu te iubeste.

| anaid a răspuns:

Ii spui ca o iubesti si ca intrarea ta la liceu nu o sa va afecteze in nici un fel relatia. Tu esti acelasi faptul ca ai intrat la liceu nu te schimba.Sunt sute de alte cupluri care nu studiaza in acelasi loc si cu toate acestea sunt impreunahappy
bafta:*

| aangelia a răspuns:

Spune-i ca o iubesti si ca nu vei face nimic. cu alte fete happy

| MinnieHaha a răspuns:

Uite o solutie dimpla(dupa parerea mea): Spune-i ca nu ai sa o parasesti doar pentru niste fete mai mari! Spune-i cat de mult o iubesti si cate lucruri ati vrea sa faceti impreuna!
Nu stiu sigur daca va tine insa la uby meu merge mereu!

| maria ;x a răspuns:

Din cauza asta m-am despartit si eu de prietenul meu [la care tin si acum] anul trecut...sigh acum a-s putea sa mai fiu cu el pentru ca am trecut si eu acum a 9a dar nu mai vreau... poti sa i spui ca o iubesti si sa nu lase ca o simpla schimbare sa va strice relatia! bafta:*

| LOVE_7009 a răspuns:

Hmmmm incearca sa o convingi sa sa ii demonstrezi ca nu e asa cum crede ea fa-o sa creaza si sa inteleaga iubirea pe care tu i-o porti ei sau daca nu vrea nici asa fa un pact cu ea l-as-o sa te supravegheze sau orice altceva ce iar conveni ei ca sa fie fericita sper ca ti-am fost de ajutor... fundita?

| XXy a răspuns:

Are prea putina incredere in ea si crede ca orice alta fata iti va suci mintiile, desi nu cred
eu cred ca nu te mai iubestehappy
pare raubig grin

| alxx21 a răspuns:

Arata-i cat de mult tii la ea. zii ce simti asta e cel mai bine

| lawblondy a răspuns:

Ce oameni.pai daca ar tine la tine nu te-ar parasii de frica altoralaughing vb cu ea.incearca sa fiti mai apropiati sa vada cat de mult o iubesti. daca si ea te iubeste sau nu asta nu stiu:d

| george002 a răspuns:

Incearca sa ii arati si mai mult ca o iubesti si ca nu o lasi pentru alta fata.