| iAngel a întrebat:

Sunt cu o fata de 4 luni, recent m-a dezamagit era nervoasa dintr-un motiv care i-au bagat prietenele ei invidioase in cap, iar la nervi mi-a spus multe lucruri care m-au jignit.Am iertat-o i-am mai dat o sansa, dar nu mai simt ca o iubesc cum o iubeam inainte. ce pot sa fac? Sincer tin la ea, si as vrea sa o iubesc ca inainte, dar imi este oarecum teama sa nu mai patesc la fel, s-a luat dupa cateva invidioase si s-a ajuns unde au vrut ele, nici macar nu m-a lasat pe mine sa ii explic inainte sa inceapa sa ma jigneasca, iar in ziua urmatoare i-am explicat eu situatia i-am deschis ochii si a vazut ca este ca mine, nu i-am gresit niciodata fetitei asteia dar ea. se pare ca nu a avut incredere totala in mine, imi este frica sa o iubesc cum o iubeam inainte, nu mai simt acea pasiune pentru ea. ce se poate face? De Valentines Day(pica marti si scapam de la liceu la 7) ma gandeam sa ma duc la ea acasa sa ii duc cadoul (sunt 8km pana la ea acasa deci vor fi 16km de mers pe jos pana la ea si inapoi la mine, nu este o problema ca am mai fost la ea). Nu stiu ce sa fac. voi ce ati fi facut in locul meu?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te calmezi,intai!
Lumea nu s-a terminat,soarele o sa apara si maine.
Stai si judeca singur.
Iti poti imagina cam cum ar fi viata ei fara tine?
A ta fara ea?
Bun,daca ti se taie respiratia gandindu-te la asta,mai aveti o sansa.
E o clipa rea,alung-o.
Recladeste totul,iar,incet,cu rabdare.
Zambetele voastre,glumele voastre,bucuriile voastre.
Si,invatati sa va aparati de lumea din jur,la varsta asta neintelegerile pot aparea extrem de usor si voi nu stiti sa va aparati ca pereche,nu aveti experienta in asta!
Fii mai mintos tu si ajut-o sa inteleaga,fie gelozia fetelor din jur, fie invidia lor, cand exista!
Nu risca o despartire care o sa va raneasca pe amandoi la fel de mult!

| Life4Fun a răspuns:

Ti-a trecut de ea.laughingAdica nu simti c-o mai vrei asa-i? De valentine's day(sau cum s-o scrie porcaria aia) i-ai ceva frumos, simbolic iubirii gasesti tu.

| lavinik a răspuns:

Eu iti zic sa faci ce-ti spune inima:X...sa nu-ti fie frica deoarece o sa-si dea seama daca a gresit, doar ascultati inima:X

| InocentKid32 a răspuns:

Hm... am impresia ca ti s-a cam luat de ea.si te gandesti mereu ca n-o sa aiba incredere in tine. dai verde! sau daca nu. ramaneti impreuna. vorbeste cu ea spune`i care e problema, si te va intelege (sper) si de sf valentin i-ai ceva thinking dragut. simbolic. nu te intinde la sume fabuloase. i-ai ceva mic si dragut care sa vina din inima. sper ca te-am ajutat :*

| iAngel explică (pentru InocentKid32):

Am vorbit cu ea i-am spus asta, ca m-a indepartat mult si nu stiu cum ma poate apropia iar. Problema este ca suntem si in acelasi liceu (si daca e sa ma despart de ea o voi vedea zilnic si poate o sa imi fie dor de ea), pentru amandoi este prima relatie, era una frumoasa, parintii nostri sunt foarte fericiti ca ne vad impreuna, suntem un cuplu frumos.dar m-a indepartat rau. mai pot face ceva sa simt aceleasi lucruri pentru ea?

| InocentKid32 a răspuns (pentru iAngel):

Nu stiu daca mai poate. dar daca tu nu mai simti ceva "special". de ce te mai amagesti si o amagesti. si eu am avut relatii in care parintii se bucurau ca eram cu respectivii. dar nu stau parintii eu stau cu el. conteaza eu sa fiu fericita si sunt convinsa ca daca tu esti fericita si parintii tai vor fi fericiti pentru tine!

| iAngel explică (pentru InocentKid32):

Suntem bine acum m-am gandit si m-am pus pe ganduri dc sa dau cu piciorul dintr-o prostie. iar cand am fost la ea sa o vad ca nu mai rezistam fierbeam daca nu o vedeam, imediat ne-am aprins.noi suntem PERFECI cand suntem impreuna dar cand suntem la telefon nu prea raspunde si asta ma enerveaza.cred ca nu imi da atentie happy

| InocentKid32 a răspuns (pentru iAngel):

Spune`i ca te deranjeaza lucrul asta. si o sa te piarda daca continua sa nu`ti dea atentie. continua sa fie indiferenta. si daca tine la tine va "remedia" acest lucru si se va schimba :*

| KaFi a răspuns:

Din cauza ca tea jignit uh ai incetat sa o mai iubesti mi s intanplat si mie.Auzi daca nu o mai iubesti pentru ce mai stai langa ea. Daca vr uh du-te si dai un cadou de Valentine's Day si atunci ii spui ce simti si cu asta basta.