| Nicole29 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 2 ani si jumatate, dar mai nou este cam rece cu mine...nu stiu... l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine si zice ca da.
I-am spus ca daca nu mai vrea langa el sa-mi spuna.
Voi ce credeti? a intervenit monotonia sau o fi alta cauza?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, da se poate sa fi intervenit monotonia la mijloc si atunci nu prea e bine; ar trebui poate sa faceti ceva nou, diferite activtati impreuna, sa va vedeti asa mai rarut un timp sa vi se faca dor unu de altu, sa mergeti undeva impreuna, etc.Se poate sa fie si altceva dar nu putem da cu presupusu fara sa stim...aceasta raceala a lui poate fi si din alte cauza care doar el le cunoaste;
Eu cred ca mai bine ai vorbi cu el ca e prietenul tau si ar trebui sa ii spui ca il simti mai rece si atunci vei vedea atitudinea lui, daca chiar tine la tine sau nu, vei vedea ce explicatie iti da el.Eu cred ca din moment ce e cu tine, inseamna ca te iubeste, 2 ani jumate e o perioada destul de lunga de timp.Comunicati cat mai mult.

6 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Urmareste-l atent... anume cum vb cu tine. cind pleaca, cind vine. posibil cineva a intervenit in rel voastra. sau poate incepe sa se plictiseaca. Cel mai bine este sa vb deschis cu el. doar asa va veti rezolva problemele! Succese. si sper sa va mearga bine in continuare!

| Alina_9354 a răspuns:

Incearca sa stai departe de el cateva zile, sa nu va vedeti deloc iar dupa o saptamana sa va intalniti sa vezi cum reactioneaza, daca e tot plictisit si se comporta la fel inseamna ca are pe altcineva dar daca e fericit si te ia in brate si iti spune ca i-a fost dor de tine inseamna ca intervenise putin monotonia! Pune-l la incercarewinking

| 16.laura.16 a răspuns:

Eu cred ca e o etapa normala cea pe care o descri: etapa in care incep intrebarile legate de voi si de relatia voastra!
Sunteti de mult timp impreuna si acest lucru aduce cu sine o granita: sa merg mai departe sau sa incerc si altceva?
Stai lunistita, prin iubire, comunicare si intelegere veti trece si peste asta! Iubiti-va, asta conteaza.
Si inca ceva, nu-l mai pune la zid cu replici precum,, daca nu ma mai vrei spune-mi,, caci e obositor pentru el si pentiu tine!

| 16.laura.16 a răspuns:

De ce nu-i propui sa luati o pauza, atunci? Ca sa va puneti in ordine gandurile si sentimentele?

| dydy22 a răspuns:

Sa nu fi gasit pe altcineva si cauta sa fie mai rece sa rupi tu relatia cu el, ca sa nu o faca el, nu stiu presupun si eu. oricum sigur cred ca mai se intalneste cu cineva

| Nicole29 explică:

De vazut ne vedem mai rar eu m-am angajat de o saptamana, el isi ridica o casa...
il simt altfel, nu mai e atras de mine...si relatia sexuala s-a racit...
tin la el si imi este greu sa pun punct, daca ma distantez de el ma suna dar cand ne vedem tot rece este...
nu vreau sa stea cu mine doar pentru ca sunt o fata cuminte, care tine la el...