| zSchizophrenic a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de aproximativ 10 luni, şii mi-a spus sa ne începem viaţa sexuala. E evident că amandoi suntem virgini. Ţin foarte mult la el şi sincer aş vrea s`o fac cu el da` sunt un pic timidă[adica să ma vadă dezbrăcată]sau şii durerea e un motiv:-

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Inseamna ca nu esti pregatita inca,psihologic, poate si fizic, pentru asta. Discuta cu el si mai asteptati.Nu e nici un motiv de graba. Explica-i ce anume te opreste,spune-i ca inca nu esti pregatita, ca ai vrea dar inca nu poti. Daca te iubeste, va astepta si te va ajuta sa-ti depasesti orice nesiguranta.

5 răspunsuri:
| AdinaCrissa a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?happy

| bebe_1266 a răspuns:

Nu trebuie sa fii timida ca prietenul taw dar vreau sa stiu doar cati ani ai? si nu te lua dupa ce zice lumea daca iei sp sa faci un copilö uh ce faci? asta vrei uh fakci ce vrei si ce iti cere iinima

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu esti pregatita!

| Allexis a răspuns:

I`m perfect are dreptate. Nu esti pregatita. In primul rand, nu stii nimic despre sex, daca te temi de dureri. Plus... de ce sa nu te vada dezbracata? Mai asteapta sa mai cresti, nu e chiar pentru oricine sexul.

| Ella_1080 a răspuns:

Clar nu esti pregatita! Spune-i ca nu esti pregatita si ca mai ai nevoie de timphappy. Daca te iubeste o sa te asteptehappy. Pana atunci tu documenteaza-te despre tot ce are legatura cu viata sexulahappy