| ştrumf_8528 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 luni.inainte eram foarte buni prieteni, dar, nu stiu. simt ca nu pot sa il iubesc ca un iubit. ne purtam foarte frumos unu cu altul, el pot spune ca ma iubeste, ca mi-a dovedit. dar simt ca nu poate continua relatia asta si as avea nevoie de niste pareri, cum as putea sa ma despart de el fara sa se supere sau sa sufere deoarece chiar nu sunt genu de persoana care sa nu o intereseze de cei din jur sau sa isi bata joc.Vreau.sa fiu singura o perioada de timp, ca am niste probleme si am nevoie de el doar ca prieten.mentionez, tin la el si nu vreau ca sa nu ajunga nimic din relatia noastra. multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Este bun totusi ca relatia nu este avansata. Vorbeste cu el( nu la telefon sau pe mess!) fata in fata si spune-i ca tii la el mult, dar doar ca si prieteni. Nu are rost sa continui relatia asta daca tu nu simti nimic pentru el, pentru ca el poate va investi sentimente si mai multe si atunci va deveni mai greu de destramat.

Oricum cred ca el va aprecia sinceritatea ta. Fi deschisa si zii tot ce ai pe suflet. Spune'i ca atuncic and va avea nevoie de un umar pe care s aplanga tu vei fi acolotongue

Ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Daca nu ai curajul sa-i spui in fata,vorbeste cu el pe net. Spune-i ca simti nevoia sa fii singura,ai o stare in care nu doresti sa ai o relatie si ai vrea ca relatia de prietenie sa nu se termine intre voi pentru ca tii la el. Poate ca va incerca sa te convinga sa te mai gindesti, dar sa o tii pe a ta, la sigur pana la urma va accepta.Am facut aceeasi chestie,a mai insistat o buna vreme, chiar de citeva ori ne-am impacat insa pana la urma totusi s-a terminat, insa prieteni am ramas.La sigur va fi si la tine asa, desigur ca depinde deja de el.Curaj.

| Lovely a răspuns:

Este bun totusi ca relatia nu este avansata. Vorbeste cu el( nu la telefon sau pe mess!) fata in fata si spune-i ca tii la el mult, dar doar ca si prieteni. Nu are rost sa continui relatia asta daca tu nu simti nimic pentru el, pentru ca el poate va investi sentimente si mai multe si atunci va deveni mai greu de destramat.

Oricum cred ca el va aprecia sinceritatea ta. Fi deschisa si zii tot ce ai pe suflet. Spune'i ca atuncic and va avea nevoie de un umar pe care s aplanga tu vei fi acolotongue

Ai grija de tine!>big grin

| pisoias a răspuns:

Vorbeste-i cu calm, foloseste tact, dar spune-i adevarul.Cred ca o sa inteleaga.

| Aliceeeee2 a răspuns:

Nu te agita. Doar mergi la el, si spune-i ceea ce simti. Dar sa ai grija, foloseste cuvinte adecvate. Nu stiu,... Mai exerseaza acasa laughing. Stii, totul va trebui sa vina de la sine. Doar spune-i ca nu il poti lua ca pe un iubit, ca ai nevoie sa fii singura un timp, si ca il vrei ca un bun amic. Spune-i ca nu puteti avea o relatie, daca celalalt partener nu e interesat, nu-l iubeste pe celalalt. Ai grija cum o faci. Tu stii mai bine cum e el, deci stii cum sa il iei. (Cel putin asa as face eu) Muulta bafta! Succes!