| [a]nDaTPU a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 saptamani.il iubesc. el vrea sa ne incepem viata sexuala dar nu stiu ce sa fac.eu am 14 ani si el 18.multa lume mi-a spus ca el sta cu fetele doar ca sa intretina relatii sexuale cu ele si pa urma le lasa.nu vreau sa il pierd pentru ca e ultimul lui an aici in oras, pe urma sa plece la universitate si nu o sa il mai vad. dar nici nu vreau sa sufar dupa ce ma lasa.eu inca sunt virgina. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este evident ca baiatului astuia nu-i pasa de tine deloc si vrea doar sa se culce cu tine pentru ca mai apoi sa iti dea papucii si sa rada de tine. Un baiat care ar tine la tine cat negru sub unghie nu ti-ar propune sex la 14 ani, fiindca te exepune la mari riscuri. daca iti incepi viata sexuala acum, in viitor vei avea mari probleme, practic 90% risc sa faci leziuni canceroase sau precanceroase de col uterin. Doar ca el nu da doi bani pe asta si nu ii pasa daca tu o sa faci cancer la 30 de ani. El doar va bifa pe lista alta cucerire si in doua saptamani va uita si cum te cheama. Si apoi, ce baiat ii propune unei fete sex dupa doua saptamani de relatie? baietii seriosi intai construiesc o relatie, au emotii inainte de a atinge persoana iubita, le trebuie luni de zile pana sa-si invinga emotiile pentru primul sarut. Dar daca te considera doar o alta aventura ieftina, nu-i pasa de tine si iti propune sex din primele saptamani de relatie. Se grabeste sa scape de tine, evident.

34 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Scoala si apoi sexul, mami! Stai in banca ta!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tot tu o sa pierzi, lasa ca baieti sunt destui, o sa ramai cu buza umflata

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa stai cuminte, daca nu ti s-a urat cu binele! crezi ca s-au terminat baietii?! Sau vrei neaparat ca el sa te bifeze si pe tine pe lista lui de cuceriri, si mai ales virgine?! Esti inca un copil, cu organismul crud, in curs de dezvoltare! Vrei boli, dureri, spital, sarcina, si suferinta, in loc sa-ti vezi de scoala si educatia pentru viitor?! Uita-l, pana nu e prea tarziu! e o specie periculoasa!

| Anca a răspuns:

Vai lesin nu alta! Io la 14 ani ma gandeam sa iau cea mai mare nota la capacitate draguta si tu te gandesti cum sa te sexezi mai repede cu unu care e mare crai de la rasarit.
Te-a atras la maxim ca sta cu fete doar pentru sex! Nu cumva crezi ca o sa ii schimbi tu mentalitatea si o sa te iubeasca la maxim dupa 2 saptamani.
Trage si el de ultimul an cand poate si vrea sa bifeze in carnet tot orasul. Ajuta-l sa adune cat mai multe, ca meriti asta!
Cum gandesti, asa primesti pustoaico!

| madalicious a răspuns:

Oooo. 2 saptamani si deja vrea sa faceti sex? Este un pic cam devreme, dar la baietii din experienta pare ceva normal. Iar u ai abia 14 ani. Mai bine te-ai gandi mai mult si ti-ai cantari sentimentele. Gandeste-te chiar il iubesti, sau doar ti se pare? Ai grija ca nu fiecare decizie luata singura e corecta. Sfatul meu ar fi sa nu faci nimic cu el.

| bluesky a răspuns:

Nu e bine sa asculti ce zice lumea, dar in cazul asta e exceptiie. Ei( lumea) stiu de ce zic asta, poate au auzit fel si fel de vorbe sau...cine estie, asa ca sfatul meu e sa NU te culci cu el, vei regreta mai tarziu! Eu am 15 ani, si eu am fost cu un baiat de 18 dar nu mi-a cerut asta, pentru ca tzinea la mine... asa si el, daca tine la tine cu adevarat, nu te-ar obliga sa faci asta.Asa ca, NU TE CULCA CU EL!

| Orannginna a răspuns:

Sa'i pui pofta'n cui. Pai ce simti tu acum e cel mai probabil atractie, esti indragostita. Daca are si un astfel de renume, de ce te mai chinuiesti sa afli raspunsul cand sta in fata ta? Uite, toti ti'au spus ca nu e bine sa incepi atat de devreme si ti'o spun si eu, nu are rost. Si in plus e foarte repede, in 2 saptamani nu ati avut timp sa va cunoasteti nici 2%. Mai asteapta, o sa-ti prinda mai bine. happy

| Paris a răspuns:

Proasta sa fii sa ramai cu el. proasta!

| lacrimi a răspuns:

E, hai ma, ca nu o sa suferi! Merita sa incerci!

| lacrimi a răspuns:

E, hai ma! Bine ca te a gasit pe tine, sa o faca in 2 saptamani! Altii asteapta clipa asta cu persoana iubita si 1 an, si inca fata nu vrea ca zice ca nu e pregatita, si poate cu altii face(zice ca nu pune suflet cu aia), intelegi? Tu alegi!

| radu75 a răspuns:

Daca vrei sa faci si tu parte din "CLubul pustoaicelor disperate care vor sa scape de o sarcina nedorita" de pe TPU.ro noi te vom ajuta, cu sfaturi bineinteles. Decizia e a ta. Doamne unde va e capul frate?

| yoyodedeea a răspuns:

Din moment ce e ultimu lui an acolo... logic ca o sa-l pierzi oricum.in cazut in care chiar e al tauwinking.deci...no chancehappy
decizia iti apartine

| emma_6707 a răspuns:

Nu cred ca il iubesti, poate simti ceva pentru el pentru felul in care te face sa te simti, dar aloooo sunteti doar de 2 saptamani impreunastraight face daca crezi ca relatia ta cu el o sa dureze mai mult, mai lasa-l sa astepte 2-3 luni, pentru ca asa iti dai seama daca te vrea doar pentru sex, sau chiar simte ceva pentru tine... desi ma indoiesc de asta. de obicei astia mai mari profita de naivitatea si inocenta fetelor mai mici, pentru ca le e putin airea sa spuna "nu!", mai ales daca te face sa te uzi, si dupa o baga paia "ce zici pisi, smugsmug facem si noi ceva?smug laughing" cam greu sa spui nulaughing
ps. nu toti sunt asa, doar ca trebuie sa cauti acul in carul cu fan ca sa gasesti un baiat pe cinste.
anditakitkat, mai asteapta ca nu e capat de lume daca nu ti-o pui cu asta. peste cativa ani sunt sigura ca vei da peste un baiat pe care chiar sa-l iubesti, si care chiar sa te iubeasca
ai grija de tine, si daca tot o faci cu el, protejati-va

| calin_8208 a răspuns:

Auzi, si eu sunt baiat si nu stiu, parca nici eu nu i-as cere unei fete cu care as sta de 2 saptamana(si virgina mai ales) sa faca sex cu mine.Alege-ti un baiat de vreo 16 ani si sa te creasca el ink vreun and doi...si dupa un timp... s-o faci cu el.Bafta si vezi ca esti prea credulabig grin. Te abureste daca iti spune ca te iubeste de nu mai poate fara tinehee hee. Ciao

| alexutzu00791 a răspuns:

Eu zic s o faceti. Tu ai de suferit

| doar.eu a răspuns:

Nu ar trebui sa iei o asemenea decizie, numai daca esti 100% sigura ca asta vrei si daca ai incredere totala in el.Eu consider ca este mult prea devreme, sunteti impreuna de doar 2 saptamani si nu ar trebui sa iei o decizie pe care mai tarziu ai regreta-o enorm.Prima data conteaza mult pentru o fata si ar trebui sa fie cu cineva la care tii si care stii ca o sa aiba rabdare cu tine.Eu te sfatuiesc sa te mai gandesti inainte sa faci acest pas, mai ales ca anul viitor va si pleca, si cine stie cat de des va veti vedea si daca o sa tina relatia.Mai lasa sa treaca ceva timp, sa vedeti cum evolueaza relatia voastra.

| Bubble a răspuns:

Dupa 2 saptamana sex? la 14 ani? esti nebuna?raised eyebrows
am 16 si o sa o fac dupa minim 1 an d relatzie[sunt singura acum]

| Skittles_6671 a răspuns:

Raspunsul unui om inteligent rau de tot!
"Io zic sa ti-o tragi cu el. ii faci si lui un bine si o sa-ti placa si tie dupa "

Ba boule! In loc sa scrii tampenii de astea mai bine ai ajuta-o cu un sfat ca e pe cale sa faca greseala vietii ei! dobitocule!

Si papusa...la 14 ani?! unde ai auzit sau vazut tu din astea?! la tv?!
unde arata toate panaramele?! da' tin asa sa te intreb... tu ai auzit de consecinte?! stii care sunt?! hai ca ti le spun eu : boli, sarcina nedorita chiar si boli psihice happyetc documenteaza-te papusa inainte...

Si uite ca sa nu crezi ca oi fi eu o sfata sau ceva si eu am 14 ani jumate si imi place de cineva de 25 dar e putin mai complicat! si in orice caz nu s-a pus problema sexului! Probabil tine la mine nu stiu happy nu sunt vreun detector de minciuni si nici paranormala nu sunt ca sa vad ce se petrece in mintea lui (Desi ar fi fost amuzanthee hee )

NU FA PROSTIA VIETII TALE!

Cu respect,
o fata care are creieras!

| marcel_5462 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa revi cu picioarele pe pamant pentru ca tu esti in aer, nu poti sa spui ca iubesti un baiat dupa numai doua saptamani.gandeste cu capul nu mai gandi cu pasarica, tu spui ca ai numai 14 ani, iar daca ai auzit de ce sta el cu fetele de ce il mai accepti langa tine, dai verde fetito.Nu risca sa te nenorocesti pentru unul ca el ca ai sa regreti toata viata.

| Elena_9796 a răspuns:

Raspuns sincer : NU o face!
o sa ai de suferit!
la 14 ani?
tu gandesti?
pentru un baiat de 18 care va pleca in curand?
doamne frate
stai usor.
gaseste`ti altu mai micut.de vreo 14-15 ani
ce`ti trebuie 18?
sa ai sifilis si etc?
nu o fa!

| lucicx a răspuns:

Eu unul (si sunt sigur ca nu sunt singurul) sunt de parere ca iubirea nu poate aparea in doua saptamani dupa ce cunosti o persoana. sentimentele pe care le simti fata de el pot fi atractie, simpatie sau orice altceva. Iubirii adevarate ii ia multa vreme sa se instaleze (si tot la fel de mult sa dispara). eu sunt de parere ca ar fi bine sa nu te grabesti. Ia asta ca un sfat de la un baiat mai mare decat prietenul tau. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata astia sunt blanzi cu tine, de te menajeaza asa, da eu nu-s bland deloc. du-te acasa ia linia de la scoala dezbraca-te si dati doua la fund. da tare. si daca nu-ti trece de sex, mai da-ti doua.panati trece.la 14 ani ma? ptiu fitiar sexul.ca nici puf nu ai. pleaca la teme si la nani si lasa prostiie in seama celor mari, si responsabili.mama ta stie? nu cred ca i-ai spus fiindca nu e cine stie ce nu-i asa? dar daca ar afla, ai sari din calculator o perioada nu-i asa? si crezi ca e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e prea devreme doar dupa 2 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa ti-o tragi cu el. ii faci si lui un bine si o sa-ti placa si tie dupa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la 14 ani iti incepi viata sexuala... te duci repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele nu ar trebui sa-si piarda virginitatea inainte de 18 ani (raspunsul unui baiat onest)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin.deci nu imi vine sa cred ce proaste pot fi unele fete.stai fato pe fundu tau.ca vine altu.si te vei satura tu de toti...cum poti sa zici ca iubesti pe cineva dupa 2 saptamani? ti se pare! si nu face ceva ce vei regreta cu siguranta... tie mai bine asa cum esti crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza ee ca eu am 14 ani sh mie mi sa intamplt tot asa, adica am avut un prieten timp de 10 luni...normal dupa 8 luni mi-a cerut si el, dar nu prea am avut incredere in el. Dupa ce ne-am despartit mi-a spus ca nu i-a placut de mine sh tot felul de chesti si acum ma bucur ca nu am intretinut relatii sexuale ca el.treaba ta
ce vei face. Dar gandeste-te bine!

| anytha13 a răspuns:

Mai bine iti gasesti unul de varsta ta sau mai mare cu un an decat tine. mie mi se pare cam mare diferenta dintre voi.si chiar dupa 2 saptamana.sex? OMG!
Da-l drak!